உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • 7th Pay Commission: হোলীত কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে পাব ডাঙৰ উপহাৰ, প্ৰায় ৪০ হাজাৰ অতিৰিক্ত দৰমহা সোমাব একাউণ্টত, কেনেকৈ চাওক

    7th Pay Commission: হোলীত কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলে পাব ডাঙৰ উপহাৰ, প্ৰায় ৪০ হাজাৰ অতিৰিক্ত দৰমহা সোমাব একাউণ্টত, কেনেকৈ চাওক

    7th Pay Commission Latest News: অতিৰিক্ত দৰমহা আপোনাৰ একাউণ্টলৈ মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে আহিব পাৰে।

    7th Pay Commission Latest News: অতিৰিক্ত দৰমহা আপোনাৰ একাউণ্টলৈ মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে আহিব পাৰে।

    7th Pay Commission Latest News: অতিৰিক্ত দৰমহা আপোনাৰ একাউণ্টলৈ মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে আহিব পাৰে।

    • Share this:
    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰটো হ'ল যে চৰকাৰে হোলীত কৰ্মচাৰীসকলক ডাঙৰ উপহাৰ দিব পাৰে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অতিৰিক্ত দৰমহা আপোনাৰ একাউণ্টলৈ মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে আহিব পাৰে। জানিব পৰা মতে, চৰকাৰে মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে বৰ্ধিত ডিএ (DA hike 2022) আৰু যোৱা ২ মাহৰ বকেয়া ধন স্থানান্তৰ কৰিব পাৰে।

    DA ৩৪ শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব
    চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলক বৰ্তমান ৩১ শতাংশ হাৰত ডিএ দিয়া হৈছে, কিন্তু এই ডিএ ৩৪ শতাংশলৈ বৃদ্ধি কৰা হ'ব বুলি বিশ্বাস কৰা হৈছে। এই বৰ্ধিত ডিএ ১ জানুৱাৰী, ২০২২ তাৰিখে কাৰ্যকৰী কৰিব লাগিছিল, কিন্তু চৰকাৰে ইয়াক মাৰ্চত কাৰ্যকৰী কৰিব পাৰে।

    মাৰ্চত প্ৰযোজ্য হ'ব পাৰে
    যদি চৰকাৰে ইয়াক মাৰ্চত কাৰ্যকৰী কৰে, ইয়াৰ ধন এই মাহৰ দৰমহাত দিয়া হ'ব। ইয়াৰ লগতে আপুনি জানুৱাৰী আৰু ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ বকেয়া পৰিমাণো পাব।

    হোলীৰ পিছত আপুনি সকলো টকা পাব
    কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলক (Central Government Employees) মাৰ্চৰ দৰমহাৰ সৈতে নতুন DA সম্পূৰ্ণ পৰিশোধ কৰা হ'ব। হোলীৰ পিছত কৰ্মচাৰীসকলে যোৱা ২ মাহৰ বাবে তেওঁলোকৰ সকলো ধন লাভ কৰিব। যদি আপোনাৰ মূল দৰমহা ১৮,০০০ টকাৰ পৰা ৫৬,৯০০ টকাৰ ভিতৰত হয় আৰু আপুনি ৩৪ শতাংশ হাৰত ডিএ গণনা কৰে, তেনেহ'লে আপোনাৰ DA প্ৰতি মাহে ১৯,৩৪৬ টকা হ'ব। একে সময়তে কৰ্মচাৰীসকলে বৰ্তমান বকেয়া হিচাপে ১৭,৬৩৯ টকা লাভ কৰিছে।

    একাউণ্টলৈ আহিবলৈ ৩৮,৬৯২ টকা অতিৰিক্ত
    কৰ্মচাৰীসকলৰ DA মুঠ ১৭০৭ টকা বৃদ্ধি কৰা হ'ব। যদি আপুনি ইয়াক বাৰ্ষিক ভিত্তিত গণনা কৰে, ই হ'ব প্ৰায় ২০,৪৮৪ টকা। উল্লেখ্য যে মাৰ্চ মাহত কৰ্মচাৰীসকলক ২ মাহৰ বকেয়া দিয়াৰ হিচাপত তেওঁলোকৰ একাউণ্টত বকেয়া হিচাপে ৩৮,৬৯২ টকা আহিব।

    এই কৰ্মচাৰীসকলৰ DAও বৃদ্ধি পাইছে
    আপোনাক কওঁ যে শেহতীয়াকৈ কেন্দ্ৰীয় ৰাজহুৱা খণ্ডৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ দৰমহা সংশোধন কৰা হৈছিল। ইয়াৰ আগতে, কৰ্মচাৰীসকলে প্ৰায় ১৭০ শতাংশ হাৰত ডি.এ. লাভ কৰিছিল, যাক ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। এতিয়াৰ পৰা কৰ্মচাৰীসকলে ১৮৪ শতাংশ হাৰত ডি.এ. লাভ কৰিব। চৰকাৰে এই কৰ্মচাৰীসকলৰ ডিএ ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি কৰিছে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: