• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • একেবাৰে কম দামত লাভ কৰিব 6000mAhৰ Xiaomiৰ এই Smartphone ! ইয়াত আছে বিশেষ Display আৰু Camera, ক'ত কিমান কম মূল্যত লাভ কৰিব এই ফোনটো ?

একেবাৰে কম দামত লাভ কৰিব 6000mAhৰ Xiaomiৰ এই Smartphone ! ইয়াত আছে বিশেষ Display আৰু Camera, ক'ত কিমান কম মূল্যত লাভ কৰিব এই ফোনটো ?

আজি আমি Redmi 9 Powerৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো। Mi.com পৰা প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, ৰেডমি ৯ পাৱাৰৰ ৪ জিবি ৰেম + ৬৪ জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ মূল্য ১০,৯৯৯ টকা, আনহাতে ইয়াৰ ৪ জিবি ৰেম + ১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ বিকল্প১১,৯৯৯ টকাত আৰু ৬ জিবি ৰেম+১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ ১৩,৪৯৯ টকাত আগবঢ়োৱা হৈছে।

আজি আমি Redmi 9 Powerৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো। Mi.com পৰা প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, ৰেডমি ৯ পাৱাৰৰ ৪ জিবি ৰেম + ৬৪ জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ মূল্য ১০,৯৯৯ টকা, আনহাতে ইয়াৰ ৪ জিবি ৰেম + ১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ বিকল্প১১,৯৯৯ টকাত আৰু ৬ জিবি ৰেম+১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ ১৩,৪৯৯ টকাত আগবঢ়োৱা হৈছে।

আজি আমি Redmi 9 Powerৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো। Mi.com পৰা প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, ৰেডমি ৯ পাৱাৰৰ ৪ জিবি ৰেম + ৬৪ জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ মূল্য ১০,৯৯৯ টকা, আনহাতে ইয়াৰ ৪ জিবি ৰেম + ১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ বিকল্প১১,৯৯৯ টকাত আৰু ৬ জিবি ৰেম+১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ ১৩,৪৯৯ টকাত আগবঢ়োৱা হৈছে।

  • Share this:
ফোন এটা ক্ৰয় কৰোঁতে, প্ৰথমে চাওঁ আহক আমি কি কি দিশ চাই ফোন এটা কিনিব লাগিব। গতিকে যদি আপোনাৰ ক্ষেত্ৰত এনে হয়,  বজাৰত বহুতো ফোন আছে আৰু কিছুমান স্মাৰ্টফোন অফাৰৰ সৈতে ক্ৰয় কৰিব পাৰি। আজি আমি জিয়াওমিৰ জনপ্ৰিয় বাজেট ফোন Redmi 9 Powerৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো যিটো গ্ৰাহকে যথেষ্ট ভাল অফাৰেৰে ক্ৰয় কৰিব পাৰে। Mi.com পৰা প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, ৰেডমি ৯ পাৱাৰৰ ৪ জিবি ৰেম + ৬৪ জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ মূল্য ১০,৯৯৯ টকা, আনহাতে ইয়াৰ ৪ জিবি ৰেম + ১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ বিকল্প১১,৯৯৯ টকাত আৰু ৬ জিবি ৰেম+১২৮ জিবি ষ্ট'ৰেজ ১৩,৪৯৯ টকাত আগবঢ়োৱা হৈছে।

কিন্তু যদি গ্ৰাহকসকলে ফোন এটা কিনিবলৈ এমআই এক্সচেঞ্জ অফাৰ ব্যৱহাৰ কৰে, আপুনি ১০ হাজাৰ টকাৰ ৰেহাই পাব পাৰে।

অৱশ্যে, আপুনি কিমান ৰেহাই পাব সেয়া আপোনাৰ পুৰণি ফোনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে (যিটো আপুনি বিনিময় কৰিব)। ইয়াৰ উপৰিও, যদি গ্ৰাহকসকলে মোবিকুইক ব্যৱহাৰ কৰে, ২০০ টকাৰ কেছবেক পাব পাৰে।

ৰেডমি 9 পাৱাৰত 6.53 ইঞ্চিৰ ফুল-HD+ ডট নচ ডিচপ্লে আছে। এই ফোনটোৱে শেহতীয়া এমআইইউআই 12 অপাৰেটিং চিষ্টেমত কাম কৰে।ৰেডমি 9 পাৱাৰ স্মাৰ্টফোনটো নোট 9 4জিৰ এটা ৰিবেজড সংস্কৰণ, যাক যোৱা মাহৰ শেষৰ ফালে চীনত প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছিল। আপুনি এই জিয়াওমি স্মাৰ্টফোনত ডুৱেল নেনো চিম পোৰ্ট বিচাৰি পাব। আনহাতে এই স্মাৰ্টফোনটোৱে এণ্ড্ৰইড 10 ৰ ওপৰত আধাৰিত এমআইইউআই 12 ত কাম কৰে।

আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণভাৱে 6000এমএএইচ বেটাৰি
কেমেৰালৈ আহোঁতে, আপুনি এটা 48 মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক কেমেৰা চেন্সৰ, এটা আল্ট্ৰা-ৱাইড-এংগল লেন্সৰ সৈতে 8 মেগাপিক্সেল ছেকেণ্ডাৰী চেন্সৰ, 2 মেগাপিক্সেল মেক্ৰো শ্বুটাৰ আৰু 2 মেগাপিক্সেল ডেথ চেন্সৰ পাব।

আপুনি ছেলফিৰ বাবে এই স্মাৰ্টফোনৰ সন্মুখত 8 মেগাপিক্সেল কেমেৰা চেন্সৰ এটাও পাব। সংযোগৰ বাবে, এই ফোনটোত 4জি ভিঅ'এলটিই, ডুৱেল-বেণ্ড ৱাই-ফাই, Wi-Fi, Bluetooth v5.0, GPS/ A-GPS, infrared (IR) blaster, USB Type-C, আৰু 3.5 মিমি হেডফোন জেক প্ৰদান কৰা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: