• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • দেৱালীৰ চাকিৰে উজলিল জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবিৰ লগতে কেইবাটাও গীতৰ কলি

দেৱালীৰ চাকিৰে উজলিল জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবিৰ লগতে কেইবাটাও গীতৰ কলি

অভয়াপুৰীৰ পিৰাধৰাৰ বুঢ়ী আইৰ থানত দেৱালী উৎসৱত মাটিৰ চাকিৰে সজাই তুলিছে জুবিন গাৰ্গৰ ছবি । 

অভয়াপুৰীৰ পিৰাধৰাৰ বুঢ়ী আইৰ থানত দেৱালী উৎসৱত মাটিৰ চাকিৰে সজাই তুলিছে জুবিন গাৰ্গৰ ছবি । 

অভয়াপুৰীৰ পিৰাধৰাৰ বুঢ়ী আইৰ থানত দেৱালী উৎসৱত মাটিৰ চাকিৰে সজাই তুলিছে জুবিন গাৰ্গৰ ছবি । 

  • Share this:
দেৱালীত উজলিল নৱ প্ৰজন্মৰ হাৰ্ট থ্ৰৰ্ৱ জুবিন গাৰ্গ ৷ অভয়াপুৰীত মাটিৰ চাকিৰে জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবি অংকণ কৰিলে  তেওঁৰ অনুৰাগীয়ে। অভয়াপুৰীৰ পিৰাধৰাৰ বুঢ়ী আইৰ থানত দেৱালী উৎসৱত মাটিৰ চাকিৰে সজাই তুলিছে জুবিন গাৰ্গৰ ছবি ।  লগতে জুবিন গাৰ্গৰ  কেইবাটাও  গীতৰ কলি উজলিল দেৱালীৰ দিনটোত। ‘মনৰ নিজানত জোনাক আছিলে’ , ‘মন যায় ’ , ‘মনলৈ উভতি আহে লৰালি’ আদি কেইবাটাও গীতৰ কলি চাকিৰ পোহৰত উজলি উঠে ৷

উল্লেখনীয় যে,  প্ৰায় পাঁচ–ছয়  হাজাৰ মাটিৰ চাকি আৰু সত্তৰ লিটাৰ মিঠাতেলৰ ব্যৱহাৰেৰে উজলি উঠিছে এই নান্দনিক দৃশ্য ৷ ইয়াৰ উপৰিও ' আই লাভ  অভয়াপুৰী '  বুলিও লিখা হৈছিল । এই ক্ষেত্ৰত প্ৰয়োজনীয় মাটিৰ চাকি, মিঠাতেল, শলিতা ইত্যাদি গাঁৱখনৰ বিভিন্ন পৰিয়ালে আগবঢ়ায় । প্ৰতিকূল বতৰৰ মাজতে গাঁৱখনৰ শিশুৰ পৰা বৃদ্ধ সকলোৱে আহি চাকি জ্বলোৱা পৰিলক্ষিত হয় । এই দৃশ্য উপভোগ কৰিবলৈ অভয়াপুৰীৰ লগতে জিলাখনৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ লোক উপস্থিত হয় । উক্ত ঠাইখনৰ উদ্যোক্তাই প্ৰতি বছৰে বিভিন্ন থিম লৈ ৰাইজৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি