• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • য়াছ ঘূৰ্ণিৰে মোকাবিলা, উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ পৰা পশ্চিম বংগলৈ ৰাওনা ১০৩জন NDRFৰ জোৱান

য়াছ ঘূৰ্ণিৰে মোকাবিলা, উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ পৰা পশ্চিম বংগলৈ ৰাওনা ১০৩জন NDRFৰ জোৱান

আজি লখিমপুৰৰ লীলাবাৰী বিমান বন্দৰৰ পৰা ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ দুখন বিশেষ বিমানত ১০৩জন জোৱানসহ আপদকালীন সেৱাৰ বিশেষ সঁজুলি লৈ ৰাওনা হৈছে পশ্চিমবংগলৈ।

আজি লখিমপুৰৰ লীলাবাৰী বিমান বন্দৰৰ পৰা ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ দুখন বিশেষ বিমানত ১০৩জন জোৱানসহ আপদকালীন সেৱাৰ বিশেষ সঁজুলি লৈ ৰাওনা হৈছে পশ্চিমবংগলৈ।

আজি লখিমপুৰৰ লীলাবাৰী বিমান বন্দৰৰ পৰা ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ দুখন বিশেষ বিমানত ১০৩জন জোৱানসহ আপদকালীন সেৱাৰ বিশেষ সঁজুলি লৈ ৰাওনা হৈছে পশ্চিমবংগলৈ।

  • Share this:

 য়াছ চাইক্লনৰ লগত মোকাবিলা কৰিবলৈ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ পৰা ১০৩জন NDRFৰ বিশেষ প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত জোৱান ৰাওনা হৈছে পশ্চিম বংগলৈ ৷ NDRFৰ উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ কমাণ্ডেন্ট ৰাজেশ ঠাকুৰৰ তত্ত্বাৱধানত আজি লখিমপুৰৰ লীলাবাৰী বিমান বন্দৰৰ পৰা ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ দুখন বিশেষ বিমানত ১০৩জন জোৱানসহ আপদকালীন সেৱাৰ বিশেষ সঁজুলি লৈ ৰাওনা হৈছে পশ্চিম বংগলৈ ৷ উল্লেখ্য যে সাগৰীয় ঘূৰ্ণি বতাহে আগন্তুক ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত বংগোপসাগৰৰ উপকূলীয় অঞ্চলত আঘাত কৰিব বুলি বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই আগজাননী দিয়াৰ পিছতে দেশজুৰি সষ্টম হৈ পৰিছে NDRF ৰ লগতে উদ্ধাৰকাৰী দলসমূহ ৷


NDRFৰ দ্বাদশ বেটলিয়নৰ উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ মুখ্য শিবিৰ অৰুণাচল ইটানগৰৰ পৰা মেডিকেল কমাণ্ডাৰ ডাঃ এম এল ৰংমেই , কাৰ্যবাহী কামাণ্ডেণ্ট অভিনৱ কাশ্যপ আৰু সহকাৰী কামাণ্ডেণ্ট সঞ্জয় প্ৰসাদ শৰ্মাৰ নেতৃত্বত NDRFৰ জোৱানসকল ৰাওনা হৈছে পশ্চিম বংগলৈ ৷ সকলোৱে আশা কৰিছে সাগৰীয় উপকুলীয় অঞ্চলৰ ঘূৰ্ণি বতাহৰ কবলত পৰা লোকসকলক সফলতাৰে সহায় আৰু উদ্ধাৰ কৰি উভতি আহক উত্তৰ–পূৰ্বাঞ্চলৰ NDRFৰ দলটো।

Published by:Gautam Barman
First published: