• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Weather Report: অহা ২৪ ঘণ্টাত অসমৰ লগতে উত্তৰ পূবৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! দিল্লীকে ধৰি উত্তৰ ভাৰতৰ ৰাজ্যসমূহত বৃদ্ধি পাব গৰমৰ প্ৰকোপ ...

Weather Report: অহা ২৪ ঘণ্টাত অসমৰ লগতে উত্তৰ পূবৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ! দিল্লীকে ধৰি উত্তৰ ভাৰতৰ ৰাজ্যসমূহত বৃদ্ধি পাব গৰমৰ প্ৰকোপ ...

স্কাইমেট ৱেডাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অহা ২৪ ঘণ্টাত আন্দামান আৰু নিকোবৰ দ্বীপপুঞ্জৰ দক্ষিণ অংশ, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, দক্ষিণ উপকূলীয় কৰ্ণাটক, অসম, মেঘালয়, নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ কিছু অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

স্কাইমেট ৱেডাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অহা ২৪ ঘণ্টাত আন্দামান আৰু নিকোবৰ দ্বীপপুঞ্জৰ দক্ষিণ অংশ, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, দক্ষিণ উপকূলীয় কৰ্ণাটক, অসম, মেঘালয়, নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ কিছু অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

স্কাইমেট ৱেডাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অহা ২৪ ঘণ্টাত আন্দামান আৰু নিকোবৰ দ্বীপপুঞ্জৰ দক্ষিণ অংশ, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, দক্ষিণ উপকূলীয় কৰ্ণাটক, অসম, মেঘালয়, নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ কিছু অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
দেশত প্ৰাক-মৌচুমী বৰষুণ বহুতো ৰাজ্যত আৰম্ভ হৈছে। স্কাইমেট ৱেডাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, অহা ২৪ ঘণ্টাত আন্দামান আৰু নিকোবৰ দ্বীপপুঞ্জৰ দক্ষিণ অংশ, কেৰালা, লক্ষদ্বীপ, দক্ষিণ উপকূলীয় কৰ্ণাটক, অসম, মেঘালয়, নাগালেণ্ড আৰু মণিপুৰৰ কিছু অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ উপৰিও, ছিকিমৰ এটা বা দুটা অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। একে সময়তে, ৰাজস্থান আৰু মধ্য প্ৰদেশৰ কিছু অংশত তাপ প্ৰবাহ বিৰাজ কৰিব পাৰে। তামিলনাডু, দক্ষিণ কৰ্ণাটক, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ, আৰু গোৱা, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ, উৰিষ্যাৰ কিছু অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

স্কাইমেট ৱেডাৰৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীকে ধৰি উত্তৰ ভাৰতৰ কিছু অংশত বতাহৰ গতি বৃদ্ধি পাব, যাৰ ফলত তাপ প্ৰবাহৰ পৰিস্থিতি সৃষ্টি হ'ব পাৰে। একে সময়তে, ৪ জুনৰ আশে পাশে দিল্লী আৰু এনচিআৰ অঞ্চলৰ চাৰিওফালে তীব্ৰ বতাহৰ সম্ভাৱনা আছে, যি সৰ্বাধিক তাপমাত্ৰা আৰু বৃদ্ধি কৰিব। উত্তৰ ভাৰতৰ বেছিভাগ অঞ্চলত সৰ্বাধিক তাপমাত্ৰা ৪০ ডিগ্ৰীতকৈ অধিক হ'ব।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাৰ বতৰৰ কথা ক'লে, কেৰালা, উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু অসমৰ পূব অংশত পাতলৰ পৰা মধ্যমীয়া বৰষুণ হোৱাৰ লগতে কিছুমান ঠাইত ধাৰাসাৰৰ পৰা অতি ধাৰাসাৰ বৰষুণ হৈছিল। ইয়াৰ উপৰিও তামিলনাডু, তেলেংগানা, বিদৰ্ভ, জম্মু আৰু কাশ্মীৰৰ কিছু অংশ আৰু দক্ষিণ-পূব ৰাজস্থান, ঝাৰখণ্ড, উত্তৰাখণ্ড, উত্তৰ হাৰিয়ানা আৰু উত্তৰ-পূব ভাৰতৰ কিছু অংশত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: