உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • "NEEPCO-য়ে পানী এৰিলে আমাৰ কষ্ট হয়" - NEEPCOক নিয়মিতভাৱে আৰু নিয়ন্ত্ৰিত ৰূপত পানী এৰিবলৈ আহ্বান জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাৰ

    "NEEPCO-য়ে পানী এৰিলে আমাৰ কষ্ট হয়" - NEEPCOক নিয়মিতভাৱে আৰু নিয়ন্ত্ৰিত ৰূপত পানী এৰিবলৈ আহ্বান জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাৰ

    লখিমপুৰ আৰু গহপুৰৰ বানপানী সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাৰ। 

    লখিমপুৰ আৰু গহপুৰৰ বানপানী সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাৰ। 

    লখিমপুৰ আৰু গহপুৰৰ বানপানী সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাৰ। 

    • Share this:
    NEEPCO-য়ে পানী এৰি দিয়াৰ ফলত  লখিমপুৰ জিলাত ৰঙানদীয়ে সৃষ্টি কৰিছে সংহাৰী ৰূপ। সেইদৰে  গহপুৰত মথাউৰি ভাঙি চত্ৰং নৈৰ বাহনি পানীয়ে চহৰখনৰ ৬ নং ৱাৰ্ড বুৰাই পেলোৱা সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাই ৷

    মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়, 'নিপকোৱে পানী এৰি দিয়াটো আমাৰ কাৰণে কষ্টৰ কথা ৷ নিপকোক আমি অনুৰোধ জনাইছো, নিয়মিতভাৱে আৰু নিয়ন্ত্ৰণ কৰি যাতে পানী এৰি দিয়ে ৷  আনহাতে গহপুৰৰ চত্ৰং নদীত চিঙা মথাউৰিটোৰ ভংগ অংশ মেৰামতি কৰাৰ বাবে ইতিমধ্যে মই নিৰ্দেশ দিছো ৷ চত্ৰং নদী কিছুদিন পূৰ্বে মই পৰিদৰ্শন কৰিছিলো আৰু মথাউৰিটো স্থায়ীভাৱে নিৰ্মাণ কৰিবলৈ পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত কৰিবলৈও নিৰ্দেশ দিছো ৷ মথাউৰিৰ কাম নবেম্বৰৰ মাহৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব ৷ বান আক্ৰান্ত লোক সকলৰ যাতে অসুবিধা নহয় তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য কৰা হ'ব আৰু পূৰ্বৰ চৰকাৰৰ দৰেই এইবাৰো  ৰিলিফ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা হ'ব ৷'

    মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে লগতে কয় যে, 'মই নতুনকৈ জলসম্পদ বিভাগৰ দায়িত্ব লৈছো ৷ ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ ওপৰত বহু মথাউৰি নতুনকৈ নিৰ্মাণ কৰিব লাগিব ৷ কেইবাটাও মথাউৰি মেৰামতি কৰিব লাগিব ৷ এতিয়া স্থায়ী নিৰ্মাণ সম্ভৱ নহয় ৷ গতিকে এতিয়া অস্থায়ী কাম চলিব আৰু নবেম্বৰৰ মাহৰ পৰা স্থায়ী কাম আৰম্ভ কৰা হ'ব ৷ পৰ্যায়ক্ৰমে মথাউৰি সমূহ নিৰ্মাণ কৰি আমি অসম খনক বানপানীমুক্ত কৰিব লাগিব ৷'

    ইফালে বিশ্বনাথ জিলাৰ অভিভাৱক মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকাই জিলাখনৰ সকলো বিষয়াৰ সৈতে আলোচনাত মিলিত হৈ সমস্যাসমূহৰ বিষয়ে বুজ লোৱাৰ লগতে সমাধানৰ বাবে প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰে ৷ বিশেষকৈ জিলাখন কোভিড পৰিস্থিতি আৰু ভেকচিন প্ৰদান সন্দৰ্ভত বৈঠকত কৰা হয় আলোচনা ৷  বৈঠকৰ পিছতে বিশ্বনাথ-পানপুৰ মথাউৰি পৰিদৰ্শনৰ বাবে যায় মন্ত্ৰীগৰাকী ৷
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: