মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাতে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ থকাৰ ব্যৱস্থা, কইনাধৰাকলৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিশেষ পৰিকল্পনা

ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাতে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ থকাৰ ব্যৱস্থা, কইনাধৰাকলৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিশেষ পৰিকল্পনা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 1, 2021, 12:51 PM IST
ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাতে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ থকাৰ ব্যৱস্থা, কইনাধৰাকলৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিশেষ পৰিকল্পনা
সুদীৰ্ঘ ৫বছৰ ৭২দিনৰ পিছত কইনাধৰাত অনুষ্ঠিত হ'ব কেবিনেট বৈঠক ৷ এই অতিথিশালাটো পুনৰ এবাৰ হৈ পৰিছে প্ৰাসংগিক ৷

সুদীৰ্ঘ ৫বছৰ ৭২দিনৰ পিছত কইনাধৰাত অনুষ্ঠিত হ'ব কেবিনেট বৈঠক ৷ এই অতিথিশালাটো পুনৰ এবাৰ হৈ পৰিছে প্ৰাসংগিক ৷

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 1, 2021, 12:51 PM IST
  • Share this:
সুদীৰ্ঘ ৫বছৰ ৭২দিনৰ পিছত কইনাধৰাত অনুষ্ঠিত হ'ব কেবিনেট বৈঠক ৷ এই অতিথিশালাটো পুনৰ এবাৰ হৈ পৰিছে প্ৰাসংগিক ৷ প্ৰয়াত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ কাৰ্যকালত ২০১৬ৰ ২০ মে'ত অনুষ্ঠিত হৈছিল কইনাধৰাত শেষৰখন কেবিনেট বৈঠক ৷  ২০১৬চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত বিজেপি মিত্ৰজোঁটে দিছপুৰৰ মচনদ দখল কৰাৰ বহুদিন পিছতহে কইনাধৰা এৰি তৰুণ গগৈয়ে সলনি কৰিছিল ঠিকনা ৷

তৰুণ গগৈৰ নতুন ঠিকনা হৈছিল চৰকাৰী মন্ত্ৰী আৱাসৰ ৭ নম্বৰ আৱাসগৃহ ৷ ২০০১ চনত মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে শপত লোৱাৰ পিছত কইনাধৰাত থাকিবলৈ লৈছিল তৰুণ গগৈ ৷ তাৰ পূৰ্বে কইনাধৰা সততে ব্যৱহৃত হৈছিল সৰ্বভাৰতীয় কংগ্ৰেছৰ সন্মিলন সভাগৃহ হিচাপেহে ৷ ২০১৬ত ১৫বছৰীয়া গগৈ শাসনৰ যৱনিকা পৰাত মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে সৰ্বানন্দ সোণোৱালো কইনাধৰাতে থাকিব বুলি প্ৰায় সংখ্যক লোকে কৰি লৈছিল অনুমান ৷ কিন্তু সৰ্বানন্দ সোণোৱালে কইনাধৰাক ঠিকনা নকৰি ঠিকনা হিচাপে বাছি ল'লে উজানবজাৰস্থিত ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাক ৷

উল্লেখ কৰিব পাৰি যে ২০১৮চনৰ জুলাইৰ ২৬তাৰিখে তৰুণ গগৈয়েও কইনাধৰাক বিদায় দি মন্ত্ৰী আৱাসৰ ৭নম্বৰ বাসগৃহটোক কৰি লৈছিল নিজৰ ঠিকনা ৷ এই দুই মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কইনাধৰা আৰু ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাক নিজৰ চৰকাৰী ঠিকনা কৰি লোৱাৰ বিপৰীতে ব্যতিক্ৰম বৰ্তমানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড৹ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ৷ ড৹ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই নিজৰ ঠিকনা অতিথিশালা কৰাৰ সলনি বাচি ল'লে মন্ত্ৰী আৱাসতে ৷ বুধবাৰে অৰ্থাৎ আজি বিয়লি ৪.৩০বজাত ২০সংখ্যক বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ কেবিনেটৰ ৷

"কইনাধৰা পুনৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালা হিচাপে ব্যৱহৃত হ'ব ৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীকে ধৰি যিসকল অতিথি আহিব এতিয়াৰে পৰা তেওঁলোকক আতিথ্য দিয়া হ'ব কইনাধৰাত ৷ ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ পাৰত ব্ৰহ্মপুত্ৰ হোটেলৰ পিছফালে যিটো অতিথিশালা নিৰ্মীয়মান অৱস্থাত আছে সেইটোও ২০২২ৰ পৰা ৰাজ্যিক অতিথিশালা হিচাপে ব্যৱহৃত হ'ব ৷ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল অসমলৈ আহিলে তেওঁ ব্যৱহাৰ কৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালাতে তেওঁক ৰখা হ'ব ৷ তেওঁ চৰকাৰী কাম-কাজো তাৰ পৰাই চলাব পাৰিব ৷ তেওঁ নথকা অৱস্থাত ব্ৰহ্মপুত্ৰ ৰাজ্যিক অতিথিশালা ব্যৱহৃত হ'ব চৰকাৰী কাম-কাজত ৷"— এনেদৰে কয় মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: September 1, 2021, 12:51 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি