• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Ukraine  Russia War: ইউক্ৰেইনৰ পৰা উভতি আহিছে নাজিৰাৰ ছাত্ৰী, অপেক্ষাৰত পিতৃৃ-মাতৃয়ে ধন্যবাদ জনালে প্ৰধানমন্ত্ৰী, মুখ্যমন্ত্ৰীক

Ukraine  Russia War: ইউক্ৰেইনৰ পৰা উভতি আহিছে নাজিৰাৰ ছাত্ৰী, অপেক্ষাৰত পিতৃৃ-মাতৃয়ে ধন্যবাদ জনালে প্ৰধানমন্ত্ৰী, মুখ্যমন্ত্ৰীক

ইউক্ৰেইনত আবদ্ধ নাজিৰাৰ এগৰাকী ছাত্ৰী নিৰাপদে উপস্থিত দিল্লী বিমান বন্দৰত৷

ইউক্ৰেইনত আবদ্ধ নাজিৰাৰ এগৰাকী ছাত্ৰী নিৰাপদে উপস্থিত দিল্লী বিমান বন্দৰত৷

ইউক্ৰেইনত আবদ্ধ নাজিৰাৰ এগৰাকী ছাত্ৰী নিৰাপদে উপস্থিত দিল্লী বিমান বন্দৰত৷

  • Share this:
ইউক্ৰেইনত অধ্যয়নৰত নাজিৰাৰ এগৰাকী মেধাবী ছাত্ৰী নিৰাপদে উপস্থিত হৈছেহি দিল্লী বিমানবন্দৰত ৷ ফাৰমিন নাচৰিন চুলতানা নামৰ ছাত্ৰীগৰাকীকক ভাৰত চৰকাৰে ইতিমধ্যে উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে আৰু প্ৰাপ্ত তথ্য মতে ছাত্ৰী গৰাকী নতুন দিল্লীৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দত আহি সুকলমে উপস্থিত হৈছেহি ৷

ইতিমধ্যে ছাত্ৰীগৰাকী দিল্লী বিমান বন্দৰৰ পৰা গুৱাহাটী অভিমুখে ৰাওনা হৈছে৷ ইউক্ৰেইনৰ উজৱৰ্ড (UZHHOROD) বিশ্ববিদ্যালয়ৰ চিকিৎসা বিজ্ঞান বিভাগৰ ছাত্ৰী আছিল ৷ ইউক্ৰেইন আৰু ৰাচিয়াৰ যুদ্ধ আৰম্ভ হোৱাৰ পৰাই চিন্তিত হৈ পৰিছিল ফাৰমিন নাচৰিন চুলতানাৰ পৰিয়াল ৷ শেহতীয়াকৈ ছাত্ৰীগৰাকীক ভাৰত চৰকাৰৰ বায়ু সেনাই উদ্ধাৰ কৰাৰ পিছত ছাত্ৰীগৰাকীলৈ অপেক্ষা কৰি আছে পিতৃ-মাতৃ তথা পৰিয়ালৰ লোক ৷

বৃহস্পতিবাৰে পুৱা নাজিৰাৰ গৃহত উপস্থিত হ'বহি ছাত্ৰী গৰাকী ৷ ছাত্ৰী গৰাকীক উদ্ধাৰ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰত চৰকাৰে লোৱা পদক্ষেপক আদৰণি জনাইছে পিতৃ মাতৃ তথা পৰিয়ালৰ লোকে ৷ লগতে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাকো ধন্যবাদ জনাইছে ৷

আনহাতে শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ হৈ  নাজিৰাৰ মহকুমাধিপতি সব্যসাচী কাশ্যপে ইউক্ৰেইনত আবদ্ধ হৈ থকা নাজিৰাৰ মেজেঙাৰ ছাত্ৰী ফাৰমিন নাচৰিন চুলতানাৰ বাসগৃহত উপস্থিত হৈ পৰিয়ালৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিছে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি