• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Sonari: আলফা(স্বা)ত যোগদান কৰিবলৈ আহি হোটেলত চাহ খাই থাকোঁতে আটক দুই যুৱক

Sonari: আলফা(স্বা)ত যোগদান কৰিবলৈ আহি হোটেলত চাহ খাই থাকোঁতে আটক দুই যুৱক

আটকাধীন যুৱক দুজনক অসম ৰাইফলছে সোণাৰি আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে

আটকাধীন যুৱক দুজনক অসম ৰাইফলছে সোণাৰি আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে

আটকাধীন যুৱক দুজনক অসম ৰাইফলছে সোণাৰি আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে

  • Share this:
আলফা(স্বা)ৰ ৰহস্যজনক একপক্ষীয় যুদ্ধবিৰতিৰ মাজতে নিতৌ নিষিদ্ধঘোষিত সংগঠনটোত যোগদানৰ ধুম উঠিছে৷ উজনি অসমৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বহু যুৱক আলফাত যোগদান কৰিবলৈ আহি বিগত এটা বছৰত আৰক্ষীৰ দ্বাৰা আটকাধীন হৈ অহাৰ সময়তে আজি পুনৰ চৰাইদেউ জিলাৰ সোণাৰিত আলফাত(স্বা) (ULFA-I)ত যোগদান কৰিবলৈ অহা দুজন যুৱকক অসম ৰাইফলছৰ সেনাই আটক কৰে৷

আটকাধীন যুৱক দুজন হৈছে তিনিচুকীয়াৰ (Tinisukia) বৰডুমচাৰ বিক্ৰম মৰাণ(৩৩) আৰু গৌৰীসাগৰৰ ৰাজেশ গগৈ(২২)৷ উল্লেখ্য, নাগালেণ্ডৰ মন জিলা হৈ সংগঠনটোত যোগদানৰ বাবে অহা যুৱক দুজনে  সোণাৰিত বাহৰ পাতি নগৰখনৰ ৰাজস্থান হোটেলত চাহ খাই থাকোঁতে অসম ৰাইফলছৰ জোৱানে যুৱক দুজনক আটক কৰে৷

আটকাধীন যুৱক দুজনক অসম ৰাইফলছে সোণাৰি আৰক্ষীক (Sonari Police) চমজাই দিয়ে৷ সম্প্ৰতি দুয়োজন যুৱকক সোণাৰি আৰক্ষীয়ে জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে৷ উল্লেখ্য যে বিগত সময়তো আলফা(স্বা)ত যোগদান কৰিবলৈ চৰাইদেউ জিলাৰ সোণাৰিৰ নামতোলা, নাগালেণ্ডৰ মন জিলা হৈ চেষ্টা চলোৱা বহু যুৱক-যুবতীক সেনা আৰু আৰক্ষীয়ে আটক কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি