• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • অসমলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিলে টিহুৰ সাগৰিকা গোস্বামীয়ে, ‘ইণ্ডিয়ান টেলেণ্ট আইকন নেচনেল এৱাৰ্ড ২০২১’ লাভ

অসমলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিলে টিহুৰ সাগৰিকা গোস্বামীয়ে, ‘ইণ্ডিয়ান টেলেণ্ট আইকন নেচনেল এৱাৰ্ড ২০২১’ লাভ

চাৰি বছৰ বয়সতে সাহিত্য-সংস্কৃতিত খোজ পেলোৱা সাগৰিকা গোস্বামী বৰ্তমান নলবাৰীৰ কুমাৰ ভাস্কৰ বৰ্মা সংস্কৃত আৰু পুৰাতন অধ্যয়ন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকোত্তৰ দ্বিতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰী।

চাৰি বছৰ বয়সতে সাহিত্য-সংস্কৃতিত খোজ পেলোৱা সাগৰিকা গোস্বামী বৰ্তমান নলবাৰীৰ কুমাৰ ভাস্কৰ বৰ্মা সংস্কৃত আৰু পুৰাতন অধ্যয়ন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকোত্তৰ দ্বিতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰী।

চাৰি বছৰ বয়সতে সাহিত্য-সংস্কৃতিত খোজ পেলোৱা সাগৰিকা গোস্বামী বৰ্তমান নলবাৰীৰ কুমাৰ ভাস্কৰ বৰ্মা সংস্কৃত আৰু পুৰাতন অধ্যয়ন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকোত্তৰ দ্বিতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰী।

  • Share this:
দুৰ্গা পূজাৰ প্ৰাকক্ষণত অসমলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিলে টিহুৰ সাগৰিকা গোস্বামী নামৰ এগৰাকী ছাত্ৰীয়ে। শিক্ষা, সাহিত্য ৰচনা, সংস্কৃতি, দাৰ্শনিক তত্ব বিষয়ক সফলতা আদিত সমানে অদ্বিতীয় কৃতকাৰ্যতা  লাভ কৰা সাগৰিকা গোস্বামীলৈ "নটা”ৰ তৰফৰ পৰা “ইণ্ডিয়ান টেলেণ্ট আইকন নেশ্যনেল এৱাৰ্ড ২০২১” আগবঢ়ায়। ২০২১ বৰ্ষত অসমৰ একমাত্ৰ সাগৰিকা গোস্বামীয়ে উক্ত বঁটা লাভ কৰি সমগ্ৰ নলবাৰী জিলালৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে।

চাৰি বছৰ বয়সতে সাহিত্য-সংস্কৃতিত খোজ পেলোৱা সাগৰিকা গোস্বামী বৰ্তমান নলবাৰীৰ কুমাৰ ভাস্কৰ বৰ্মা সংস্কৃত আৰু পুৰাতন অধ্যয়ন বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকোত্তৰ দ্বিতীয় ষান্মাসিকৰ ছাত্ৰী। ইণ্ডিয়ান টেলেণ্ট আইকন নেশ্যনেল এৱাৰ্ড লাভ কৰা ভাৰতৰ যোগ্য সকলৰ ভিতৰত আটাইতকৈ কনিষ্ঠ সাগৰিকা গোস্বামীয়ে খুব কম সময়ত শিক্ষা তথা সাহিত্য-সংস্কৃতিত শ্ৰেষ্ঠত্ব অৰ্জন কৰি এই সন্মান লাভেৰে গৌৰৱ কঢ়িয়ালে অসমলৈ।

নলবাৰী জিলাৰ টিহুৰ  হেমন্ত কুমাৰ গোস্বামী আৰু অনামিকা গোস্বামীৰ কন্যা সাগৰিকা গোস্বামীয়ে চলিত বৰ্ষতেই এখন চুটি ছবি নিৰ্মাণ কৰি ইণ্ডিয়া বুক অফ ৰেকৰ্ডছত নিজৰ নাম লিপিৱদ্ধ কৰাৰ লগতে গোল্ডেন ষ্টাৰ এৱাৰ্ড লাভ কৰিও ৰাষ্ট্ৰীয় খ্যাতি অৰ্জন কৰিছিল। উল্লেখ্য যে চুটি ছবিখনত সাগৰিকা গোস্বামীয়ে এঘাৰটা চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল৷ লগতে চুটি ছবিখন নিজে সংগীতৰ উপৰিও পৰিচালনাও কৰিছিল৷

সাহিত্য-সংস্কৃতিৰ লগতে সমানুপাতিকভাৱে শিক্ষাৰ জগতখনত নিজক আগবঢ়াই নি থকা সাগৰিকা গোস্বামীৰ সৃষ্টিত তবধ মানিছে ‘নটা’ৰ বিষয় ববীয়াসকলে। সাগৰিকা গোস্বামীয়েও উল্লেখ কৰা অনুসৰি তেওঁ দ্বিতীয় শ্ৰেণীত পঢ়ি থকাৰ পৰাই এগৰাকী সুদক্ষ অধ্যাপিকা হোৱাৰ লক্ষ্য লৈ বৰ্তমানো সেই দিশে গতি কৰি আছে। লগতে সাহিত্য-সংস্কৃতিৰ জগতখনতো তেওঁ নিজক আগবঢ়াই নিবলৈ চেষ্টা কৰিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: