• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • দৰঙৰ দলগাঁৱত ঢেকীয়াপতীয়া বাঘৰ আতংক, বাঘৰ আক্ৰমণত আহত অষ্টম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ

দৰঙৰ দলগাঁৱত ঢেকীয়াপতীয়া বাঘৰ আতংক, বাঘৰ আক্ৰমণত আহত অষ্টম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ

ওৰাং ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰা ওলাই অহা বাঘটোৱে ৩–৪ দিনৰ পৰাই অঞ্চলটোত মুক্ত বিচৰণ কৰি আছিল ৷ আজি পুৱা ছাত্ৰজন পথাৰলৈ যাওঁতে আক্ৰমণ কৰে বাঘটোৱে৷

ওৰাং ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰা ওলাই অহা বাঘটোৱে ৩–৪ দিনৰ পৰাই অঞ্চলটোত মুক্ত বিচৰণ কৰি আছিল ৷ আজি পুৱা ছাত্ৰজন পথাৰলৈ যাওঁতে আক্ৰমণ কৰে বাঘটোৱে৷

ওৰাং ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰা ওলাই অহা বাঘটোৱে ৩–৪ দিনৰ পৰাই অঞ্চলটোত মুক্ত বিচৰণ কৰি আছিল ৷ আজি পুৱা ছাত্ৰজন পথাৰলৈ যাওঁতে আক্ৰমণ কৰে বাঘটোৱে৷

  • Share this:
দৰঙৰ দলগাঁৱৰ ১নং কছাৰীভেটি টোপগাঁৱত ঢেকীয়াপতীয়া বাঘৰ আতংক৷ ঢেকীয়াপতীয়া বাঘৰ আক্ৰমণত ইমৰান ফৰহাদ আলী নামৰ এজন ১৪ বছৰীয়া ছাত্ৰ গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছে৷ আহত ইমৰান ফৰহাদ অষ্টম শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ৷

ওৰাং ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ পৰা ওলাই অহা বাঘটোৱে ৩–৪ দিনৰ পৰাই অঞ্চলটোত মুক্ত বিচৰণ কৰি আছিল ৷ আজি পুৱা ছাত্ৰজন পথাৰলৈ যাওঁতে আক্ৰমণ কৰে বাঘটোৱে৷

স্থানীয় ৰাইজৰ সহযোগত ছাত্ৰজনক মঙলদৈ অসামৰিক চিকিৎসালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰে যদিও অৱস্থা সংকটজনক হোৱাত জি এম ছি এইচলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

বন বিভাগে বাঘটোক উদ্যানখনলৈ ঘূৰাই পঠিওৱাৰ চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে৷ ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি ১নং কছাৰীভেটি টোপগাঁৱত আতংকময় পৰিৱেশৰ সৃষ্টি হৈছে৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি