உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • PDS Rice Black Market :  ট্ৰাকে ট্ৰাকে প্ৰাইভেট গুডামলৈ গৈছে PDSৰ চাউল, হাইলাকান্দিত ব্যক্তিগত গুদামত জব্দ তিনিখন চাউল ভৰ্তি ট্ৰাক 

    PDS Rice Black Market :  ট্ৰাকে ট্ৰাকে প্ৰাইভেট গুডামলৈ গৈছে PDSৰ চাউল, হাইলাকান্দিত ব্যক্তিগত গুদামত জব্দ তিনিখন চাউল ভৰ্তি ট্ৰাক 

     PDS Rice Black Market : মোহনপুৰ সমবায় সমিতিৰ চাউল আলগাপুৰৰ এটা ব্যক্তিগত গুদামত আনলোড কৰাৰ সময়ত জব্দ।

     PDS Rice Black Market : মোহনপুৰ সমবায় সমিতিৰ চাউল আলগাপুৰৰ এটা ব্যক্তিগত গুদামত আনলোড কৰাৰ সময়ত জব্দ।

     PDS Rice Black Market : মোহনপুৰ সমবায় সমিতিৰ চাউল আলগাপুৰৰ এটা ব্যক্তিগত গুদামত আনলোড কৰাৰ সময়ত জব্দ।

    • Share this:
    হাইলাকান্দিত জব্দ PDSৰ তিনি ট্ৰাক চাউল। যোগান বিভাগৰ অভিযোগত আলগাপুৰ আৰক্ষীয়ে পুৱা জব্দ কৰে ট্ৰাক তিনিখন। AS-01-DC-4596, AS-01-DC-4566 আৰু AS-24-C-9136 নম্বৰৰ ট্ৰাক তিনিখনত অনা হৈছিল বৃহৎ পৰিমাণৰ চাউল ।

    কাছাৰ জিলাৰ শালচাপৰা ৰে'ল ইয়াৰ্ডৰ পৰা হাইলাকান্দি জিলাৰ মোহনপুৰ সমবায় সমিতিৰ গুদামলৈ নিয়াৰ কথা আছিল চাউল খিনি। কিন্তু মোহনপুৰৰ পৰিবৰ্তে আলগাপুৰ এলেকাৰ এটা ব্যক্তিগত গুদামতহে চাউলখিনি আনলোড কৰাৰ সময়তে আৰক্ষী উপস্থিত হৈ ট্ৰাক তিনিওখন জব্দ কৰি থানালৈ লৈ আহে ।

    ইপিনে এই ঘটনাক লৈ মৌনতা অবলম্বন কৰিছে হাইলাকান্দি যোগান বিভাগ আৰু আৰক্ষীয়ে । ব্যক্তিগত গুদামটো কাৰ? কোনে সমবায়ৰ চাউল ব্যক্তিগত গুদামলৈ নিছিল? এইবোৰ তথ্য সংবাদমাধ্যমক দিয়াৰ পৰা বিৰত আছে আৰক্ষী আৰু যোগান বিভাগ ।

    আনহাতে এই চাউল চুৰিৰ আৰত বৃহৎ এটা ৰাজনৈতিক চক্ৰ জৰিত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে অসম জাতীয়তাবাদি যুব ছাত্ৰ পৰিষদৰ কেন্দ্ৰীয় সাংগঠনিক সম্পাদক কবিৰ উদ্দিন লস্কৰে ।

    উল্লেখ্য যে যোৱা ২০২০ চনৰ মাৰ্চ মাহত এইখন মোহনপুৰ সমবায় সমিতিত সংগঠিত হৈছিল প্ৰায় ৪০ লাখ টকাৰ চাউল কেলেংকাৰী । লকডাউনৰ সুযোগ লৈ একাংশ মধ্যভোগীয়ে হৰলুকি কৰিছিলে খাদ্য সুৰক্ষাৰ ১৮৫৯ কুইণ্টল চাউল ।

    মোহনপুৰ অঞ্চলৰ ৩৩ হাজাৰ ৩‍১৫ গৰাকী দুখীয়া ৰাইজক বিতৰণ কৰাৰ বাবে খাদ্য সুৰক্ষা আঁচনিৰ অধীনত যোগান খৰিবলগীয়া ১৮৫৯ কুইণ্টল চাউল আত্মসাৎ কৰা ঘটনাত হাইলাকান্দি জিলা অগপ সভাপতি আফতাব উদ্দিন লস্কৰ জড়িত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছিল । সেইখন কেলেঙ্কাৰি তদন্ত চলা অবস্থাত আন এখন বৃহৎ কেলেঙ্কাৰিয়ে চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে হাইলাকান্দিত ।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: