• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Har Ghar Tiranga Campaign: ১৩ৰ পৰা ১৫ আগষ্টলৈ দেশত ২০ কোটিৰো অধিক ঘৰৰ ওপৰত ত্রিৰংগা, অসমতো ৮০ লাখ পতাকা উত্তোলনৰ পৰিকল্পনা

Har Ghar Tiranga Campaign: ১৩ৰ পৰা ১৫ আগষ্টলৈ দেশত ২০ কোটিৰো অধিক ঘৰৰ ওপৰত ত্রিৰংগা, অসমতো ৮০ লাখ পতাকা উত্তোলনৰ পৰিকল্পনা

অসমতো মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমবাসীক আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ পালন কৰাৰ বাবে জনায় আহ্বান

অসমতো মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমবাসীক আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ পালন কৰাৰ বাবে জনায় আহ্বান

অসমতো মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমবাসীক আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ পালন কৰাৰ বাবে জনায় আহ্বান

  • Share this:
কেন্দ্রীয় চৰকাৰে এইবাৰ আজাদী কি অমৃত মহোত্সৱ উপলক্ষে ঘোষণা কৰা ‘হৰ ঘৰ ত্ৰিৰংগা’ অভিযানৰ অধীনত অহা মাহৰ ১৩ৰ পৰা ১৫ আগষ্টলৈ তিনি দিনৰ বাবে দেশজুৰি ২০ কোটিৰো অধিক ঘৰৰ ওপৰত ত্রিৰংগা উত্তোলন কৰিব (National Flag will be hoisted more than 20 crore houses)।

কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে দেওবাৰে ৰাজ্যসমূহৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলৰ লেফটেনেণ্ট গৱৰ্ণৰ আৰু প্ৰশাসকৰ সৈতে ‘আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ’ৰ অধীনত সম্পন্ন হ’বলগীয়া এই অভিযানৰ প্ৰস্তুতিৰ পৰ্যালোচনা কৰে।

বিবৃতি অনুসৰি, গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে (Union Home Minister Amit Shah) কয় যে ২২ জুলাইৰ পৰা সকলো ৰাজ্য চৰকাৰৰ ৱেবছাইটৰ হোমপেজত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে নাগৰিকসকলকো তেওঁলোকৰ ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম, টুইটাৰ আৰু অন্যান্য ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টত ত্ৰিৰংগা প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰা উচিত।

দেশৰ জনসাধাৰণে ত্ৰিৰংগাৰ সৈতে ছেলফিও তুলি সাংস্কৃতিক মন্ত্ৰালয়ৰ ৱেবছাইটত আপলোড কৰিবলৈ আহ্বান জনায় গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহে। বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ‘আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ’ নতুন ধৰণে উদযাপন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে আৰু ‘হৰ ঘৰ ত্ৰিৰংগা' অভিযানে (Har Ghar Tiranga Campaign) দেশপ্ৰেমৰ মনোভাৱক উচ্চতম পৰ্যায়লৈ লৈ যাব।

অসমতো মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অসমবাসীক আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ পালন কৰাৰ বাবে আহ্বান জনোৱাৰ লগতে ৰাজ্যৰ উপায়ুক্তসকলক নিৰ্দেশনা প্ৰদান কৰে। তেওঁ ফেচবুক পোষ্টযোগে উল্লেখ কৰে য়ে সমগ্ৰ ৰাজ্যতে আশী লাখ পতাকা উত্তোলন কৰা আৰু এইক্ষেত্ৰত ইতিমধ্যে জিলা উপায়ুক্তসকলক উপযুক্ত নিৰ্দেশনা জাৰি কৰা হৈছে। লগতে প্ৰতিটো পৰিয়ালক পতাকা প্ৰদানৰ লগতে চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা ব্যাপক ব্যৱস্থাৰ উপৰি সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে শীৰ্ষ সংগীত, সংবাদ মাধ্যমত প্ৰচাৰত বিশেষ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব৷
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি