உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Akhil Gogoi: 'অখিল গগৈ বিজেপিৰ এজেণ্ট'- কোনে দিলে এই আখ্যা?

    Akhil Gogoi: 'অখিল গগৈ বিজেপিৰ এজেণ্ট'- কোনে দিলে এই আখ্যা?

    অখিল গগৈ আৰু জাতীয় পৰিষদে ভোট বিভাজন কৰি পৰোক্ষভাৱে বিজেপিক সহায় কৰাৰ অভিযোগ।

    অখিল গগৈ আৰু জাতীয় পৰিষদে ভোট বিভাজন কৰি পৰোক্ষভাৱে বিজেপিক সহায় কৰাৰ অভিযোগ।

    অখিল গগৈ আৰু জাতীয় পৰিষদে ভোট বিভাজন কৰি পৰোক্ষভাৱে বিজেপিক সহায় কৰাৰ অভিযোগ।

    • Share this:

    অখিল গগৈ বিজেপিৰ এজেণ্ট ৷ অখিল গগৈ চূড়ান্ত সাম্প্ৰদায়িক ৷ শিৱসাগৰৰ বিধায়ক অখিল গগৈয়ে কংগ্ৰেছক AIUDFৰে উপ-নিৰ্বাচনত মিত্ৰতা ভংগৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াক লৈ গগৈৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হ'ল এ আই ইউ ডি এফ ৷


    ইয়াৰ বিপৰীতে অখিল গগৈৰ প্ৰস্তাৱ দলৰ মজিয়াত আলোচনা হ'ব বুলি সদৰী কংগ্ৰেছৰ ৷ বিৰোধী দলপতিয়ে লগতে ক'লে, বিধানসভা নিৰ্বাচনতো AIUDFৰে মিত্ৰতাক লৈ কংগ্ৰেছত আছিল দ্বিমত ৷ অখিল গগৈৰ বিৰুদ্ধে সদনৰ বাহিৰত সৰৱ হ'ল ধিঙৰ AIUDF বিধায়ক আমিনুল ইছলাম ৷ মঙলবাৰে ৰাইজৰ দলৰ সভাপতি তথা শিৱসাগৰৰ বিধায়ক অখিল গগৈয়ে আহি থকা উপ-নিৰ্বাচনত AIUDFৰে মিত্ৰতা পৰিহাৰ কৰিবলৈ কংগ্ৰেছলৈ আগবঢ়াইছিল প্ৰস্তাৱ ৷


    কংগ্ৰেছলৈ আগবঢ়োৱা এই প্ৰস্তাৱক ষড়যন্ত্ৰ আখ্যা দি AIUDFৰ জ্যেষ্ঠ বিধায়কগৰাকীয়ে ক'লে– "যোৱা নিৰ্বাচনত AIUDFৰে মিত্ৰতা নকৰিলে ১৮টা সমষ্টিত কংগ্ৰেছ পৰাস্ত হ'লহেঁতেন ৷ ২৯খন আসন পোৱাৰ আঁৰত AIUDFহে ৷ অখিল গগৈ আৰু জাতীয় পৰিষদে ভোট বিভাজন কৰি পৰোক্ষভাৱে বিজেপিক সহায় কৰিছিল বিধানসভা নিৰ্বাচনত ৷ সেই বদনামৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ অখিল গগৈয়ে AIUDFক আক্ৰমণৰ লক্ষ্য কৰি লৈছে ৷ AIUDFএ সাম্প্ৰদায়িক কাম কি কৰিছে, অখিল গগৈয়ে প্ৰমাণ কৰক ৷


    যদি বৈধ নাগৰিকৰ হৈ প্ৰতিবাদ কৰাটো সাম্প্ৰদায়িক, তেন্তে অখিল বেছি সাম্প্ৰদায়িক ৷ অখিল নিজেই সাম্প্ৰদায়িক, মহাজোঁটত আউল লগাব বিচাৰিছে অখিল গগৈয়ে ৷ যোৱা নিৰ্বাচনৰ দৰে এইবাৰো বিজেপিৰ এজেন্ট হৈ কাম কৰি আছে অখিল গগৈয়ে ৷"


    ইফালে অখিল গগৈৰ প্ৰস্তাৱক লৈ দলৰ মজিয়াত আলোচনা হ'ব বুলি তাৎক্ষণিক প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিলে বিৰোধী দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়াই ৷ অখিল গগৈৰ প্ৰস্তাৱক লৈ দেৱব্ৰত শইকীয়াই ক'লে,"বিষয়টো হাইকমাণ্ডৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব ৷ হাইকমাণ্ডে যি কৰিবলৈ কৈছিল তাকে কৰিছিলোঁ যদিও আমাৰ মাজত দ্বিমত আছিল ৷"

    Published by:Gautam Barman
    First published: