• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • 'ৰিমছ' এপ যোগে চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ শিক্ষকে দিব লাগিব দৈনিক বিদ্যালয়ত উপস্থিতিৰ তথ্য! অন্যথা হ'ব লাগিব শাস্তিৰ সন্মুখীন

'ৰিমছ' এপ যোগে চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ শিক্ষকে দিব লাগিব দৈনিক বিদ্যালয়ত উপস্থিতিৰ তথ্য! অন্যথা হ'ব লাগিব শাস্তিৰ সন্মুখীন

ধুবুৰীৰ বিদ্যালয়ত শিক্ষকৰ নিয়মীয়া উপস্থিতি নিশ্চিত কৰাৰ বাবে উপায়ুক্তৰ তৎপৰতা।

ধুবুৰীৰ বিদ্যালয়ত শিক্ষকৰ নিয়মীয়া উপস্থিতি নিশ্চিত কৰাৰ বাবে উপায়ুক্তৰ তৎপৰতা।

ধুবুৰীৰ বিদ্যালয়ত শিক্ষকৰ নিয়মীয়া উপস্থিতি নিশ্চিত কৰাৰ বাবে উপায়ুক্তৰ তৎপৰতা।

  • Share this:
চৰকাৰী বিদ্যালয়সমূহত শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীৰ নিয়মীয়া উপস্থিতি নিশ্চিত কৰাৰ বাবে বিশেষ পদক্ষেপ। শুকুৰবাৰে ধুবুৰী জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সভাকক্ষত এই সন্দৰ্ভত এখন বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। জিলা উপায়ুক্ত অন্বামুথন এম পিৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত বৈঠকখনত সকলো চৰকাৰী প্ৰাথমিক, মাধ্যমিক আৰু উচ্চ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত শিক্ষকৰ উপস্থিতিৰ হিচাপ ৰখাৰ বাবে চৰকাৰে ব্যৱস্থা কৰা 'ৰিমছ' এপ ব্যৱহাৰ সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা হয় ৷

বহুসংখ্যক শিক্ষা বিষয়া আৰু জ্যেষ্ঠ শিক্ষক উপস্থিত থকা বৈঠকখনত ধুবুৰীৰ প্ৰতিগৰাকী শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীক দৈনিক 'ৰিমছ' এপ যোগে উপস্থিতিৰ হিচাপ দিবলৈ জিলা উপায়ুক্তই নিৰ্দেশ দিয়ে ৷

বিদ্যালয়ত শিক্ষকৰ নিয়মীয়া উপস্থিতিৰ জৰিয়তে শিক্ষা ব্যৱস্থাক শক্তিশালী কৰাৰ স্বাৰ্থত জিলাখনৰ 'ৰিমছ' এপ ব্যৱহাৰ নকৰা শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰীৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ পদক্ষেপ গ্ৰহণ হ'ব বুলি বৈঠকত জিলা উপায়ুক্তই স্পষ্ট কৰি দিয়ে ৷ বৈঠকত অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত ধ্ৰুৱজ্যোতি দাস, বিদ্যালয় সমূহৰ পৰিদৰ্শক ৰাতুল দাস, জিলাখনৰ খণ্ড প্ৰাথমিক শিক্ষা বিষয়াসকল উপস্থিত থাকে৷

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: