உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Price Rise : যোগান মন্ত্ৰীয়ে দাম কমাব নোৱাৰে মিঠাতেলৰ, দিল্লীৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল মিঠাতেলৰ মূল্য ৷ মন্ত্ৰী ৰণজিত কুমাৰ দাসৰ মন্তব্য।

    Price Rise : যোগান মন্ত্ৰীয়ে দাম কমাব নোৱাৰে মিঠাতেলৰ, দিল্লীৰ ওপৰতে নিৰ্ভৰশীল মিঠাতেলৰ মূল্য ৷ মন্ত্ৰী ৰণজিত কুমাৰ দাসৰ মন্তব্য।

    কিছুদিন পূৰ্বে "লকডাউনৰ সময়ত মানুহে কণী বেছিকৈ খোৱা বাবে কণীৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈছে" বুলি মন্তব্য কৰি সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছিল।

    কিছুদিন পূৰ্বে "লকডাউনৰ সময়ত মানুহে কণী বেছিকৈ খোৱা বাবে কণীৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈছে" বুলি মন্তব্য কৰি সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছিল।

    কিছুদিন পূৰ্বে "লকডাউনৰ সময়ত মানুহে কণী বেছিকৈ খোৱা বাবে কণীৰ মূল্য বৃদ্ধি হৈছে" বুলি মন্তব্য কৰি সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছিল।

    • Share this:
    মিঠাতেলৰ উৰ্ধমুখী মূল্যই কন্দুৱাইছে ৰান্ধনীক ৷ কন্দুৱাইছে গৃহস্থকো ৷ মিঠাতেলৰ এনে অভাৱনীয় মূল্যবৃদ্ধিয়ে জুৰুলা কৰা ৰাইজৰ দুখৰ সমভাগী যোগান মন্ত্ৰী ৰণজিত কুমাৰ দাস ৷  পিছে তেওঁ কমাব নোৱাৰে মিঠাতেলৰ দাম ৷ তাৰ বাবে দিল্লীৰ পলিচীৰ ওপৰতহে নিৰ্ভৰশীল যোগান মন্ত্ৰী ৷

    এতিয়া বিদেশৰ পৰা মিঠাতেলৰ আমদানি অথবা সৰিয়হ উৎপাদনৰ সময়লৈ অপেক্ষা কৰাৰ বাহিৰে অন্য কোনো পথ নাই যোগান মন্ত্ৰীৰ হাতত ৷ তাৰবাবে যদি মিঠাতেলৰ মূল্য ২০০ টকাও চেৰাই যায় তথাপি অসহায় যোগান মন্ত্ৰী ৷

    বৰপেটাৰ অভিভাৱক মন্ত্ৰী হিচাপে প্ৰথমখন পৰ্যালোচনা বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰি ৰাজ্যৰ যোগান আৰু পঞ্চায়ত বিভাগৰ মন্ত্ৰী ৰণজিত কুমাৰ দাসে এই মন্তব্য কৰে ৷

    বৰপেটা জিলা উপায়ুক্ত কাৰ্যালয়ৰ সভাকক্ষত জিলাখনৰ বান আৰু খহনীয়া সমস্যাৰ লগতে লোক নিৰ্মাণ বিভাগৰ কাম-কাজৰো পৰ্যালোচনা কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ৷ লোক নিৰ্মাণ বিভাগৰ অধীনত নিৰ্মাণ কাৰ্য চলি থকা গৃহসমুহৰ কামৰ বুজ লৈ কামত গাফিলতি কৰা ঠিকাদাৰসকলক কামৰ পৰা আতৰাই পঠোৱাৰ ব্যৱস্থা ল'বলৈকো নিৰ্দেশ দিয়ে  ৷

    জিলাখনত কৰ্তব্যৰত বিষয়াসকলক কোনো ধৰণৰ ছিণ্ডিকেটৰ সৈতে জড়িত নহ'বলৈকো কঠোৰ সকিয়নি প্ৰদান কৰে মন্ত্ৰী ৰণজিত কুমাৰ দাসে ৷
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: