• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • সংখ্যালঘুৰ ভোটক লৈ শংকাত গেৰুৱা বাহিনী! হঠাৎ সলনি হ’ল বিজেপিৰ সুৰ

সংখ্যালঘুৰ ভোটক লৈ শংকাত গেৰুৱা বাহিনী! হঠাৎ সলনি হ’ল বিজেপিৰ সুৰ

মুছলমানৰ ভোট নালাগে বুলি কোৱা সভাপতি কলিতাই পিছে ৪৮ ঘণ্টাতে সলনি কৰিলে কথা, সুৰ৷ কিন্তু কিয়?

মুছলমানৰ ভোট নালাগে বুলি কোৱা সভাপতি কলিতাই পিছে ৪৮ ঘণ্টাতে সলনি কৰিলে কথা, সুৰ৷ কিন্তু কিয়?

মুছলমানৰ ভোট নালাগে বুলি কোৱা সভাপতি কলিতাই পিছে ৪৮ ঘণ্টাতে সলনি কৰিলে কথা, সুৰ৷ কিন্তু কিয়?

  • Share this:
শনিবাৰে কৈছিল, আমাক মুছলমানৰ ভোট নালাগে৷ হঠাৎ সলনি হ'ল বিজেপিৰ কথা, বিজেপিৰ সুৰ৷ এইবাৰ বিজেপিয়ে কৈছে আমাক সংখ্যালঘুক লাগিব, আমি সংখ্যালঘুৰ কাষ চাপিম, গঢ়িম সম্পৰ্ক৷ কিন্তু বিজেপিৰ এই কথা আৰু সুৰৰ পৰিৱৰ্তন কিয়? দেশজুৰি সংখ্যালঘুৰ প্ৰভূত্ব থকা সমষ্টি হেৰুৱাৰ ভয় নে আন কিবা?

হয়, হঠাৎ বিজেপিৰ হিন্দুত্ববাদী এজেণ্ডা যেন সলনি হ'ল৷ ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতাই ২১ জানুৱাৰী শনিবাৰে সদম্ভে কৈছিল, "আমাক নালাগে মুছলমানৰ ভোট৷ হিন্দু সনাতনী সংস্কৃতিলৈ ভাবুকি আনিছে মুছলমানে৷ আমাৰ বাই-ভনীক ৰাজপথৰ পৰা চোচোৰাই নি অপকৰ্মত লিপ্ত হোৱা মুছলমানৰ ভোট আমাক নালাগে৷ আমাক এনেয়েও ভোট নিদিয়ে মুছলমানে৷ অৱশ্যে খিলঞ্জীয়া মুছলমান আমাৰ লগত আছে৷ আমি সব কা সাথ সব কা বিকাশৰ নীতিৰে মুছলমানৰ উন্নয়ন কৰিম৷ কিন্তু মুছলমানৰ ভোট আমাক নালাগে৷"

মুছলমানৰ ভোট নালাগে বুলি কোৱা সভাপতি কলিতাই পিছে ৪৮ ঘণ্টাতে সলনি কৰিলে কথা, সুৰ৷ কিন্তু কিয়? ইয়াৰ আঁৰত আছে বিজেপিৰ এক সমীক্ষা৷ বিজেপি সংখ্যালঘু মৰ্চাই কৰা এক সমীক্ষাৰ মতে, দেশৰ বহু সমষ্টিত সংখ্যালঘু ভোট নাপালে পৰাজয়ৰ আশংকা বিজেপিৰ৷ ইয়াৰে সংখ্যালঘুৰ ভোটে নিৰ্ণায়ক ভূমিকা লোৱা সমষ্টিৰ ভিতৰত উত্তৰ প্ৰদেশত ১৩টা, বিহাৰত ৪টা, কেৰালাত ৬টা, মধ্য প্ৰদেশত ৩টা, তেলেংগানা ২টা, হাৰিয়ানাত ২টা , মহাৰাষ্ট্ৰত ১টা, জম্মু-কাশ্মীৰত ৫টা আৰু অসমত আছে ৬টা সমষ্টি৷ ৰাজ্যিক বিজেপিলৈ ৰাষ্ট্ৰীয় নেতৃত্বৰ নিৰ্দেশনা সংখ্যালঘু ভোটাৰক কৰিব নালাগে বক্তব্যৰে অসন্তুষ্ট৷ অসমৰ কলিয়াবৰ,নগাঁও, মঙলদৈ, ধুবুৰী, বৰপেটা, কৰিমগঞ্জত থকা সংখ্যালঘু ভোটাৰৰ প্ৰভাৱক নুই কৰি চলিব পৰা নাই বিজেপি৷

এফালে নিজৰ হিন্দুত্ববাদী চৰিত্ৰ অক্ষুন্ন ৰাখিব লাগে আৰু আনফালে সংখ্যালঘু ভোটাৰক অসন্তুষ্ট কৰিব নোৱাৰাৰ নীতি হয়তো তেনে এক দুদোল্যমান অৱস্থাতে সোমবাৰে নিজৰ সুৰ সলালে বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতি ভৱেশ কলিতাই৷ কলিতাই এইবাৰ ক'লে, "ভোটৰ সময় এতিয়া অহা নাই৷ আমি সংখ্যালঘুৰ মাজলৈ যাম৷ সংখ্যালঘুৰ মাজত সংগঠন বিস্তাৰ কৰিম৷ গঢ়ি তুলিম সম্পৰ্ক৷"

সেয়ে, এতিয়া পাঠানৰ পৰা মুছলমানৰ ভোট নলগালৈকে সকলোতে সলনি হৈছে বিজেপিৰ স্থিতি, কথা, সুৰ৷ সোমবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ উপস্থিতিত বিজেপিয়ে অনুষ্ঠিত কৰিলে বিষয়ববীয়া বৈঠকৰ৷ আজি মৰিগাঁৱত বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহক বৈঠক৷ এই বৈঠকতো যে সংখ্যালঘুক লৈ বিজেপিৰ এটা নীতি স্পষ্ট হ'ব সেয়া নিশ্চিত৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি