உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Rainfall Alert: আগন্তুক ৫ দিনত অসমকে ধৰি উত্তৰ পূবৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ...

    Rainfall Alert: আগন্তুক ৫ দিনত অসমকে ধৰি উত্তৰ পূবৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত বৰষুণৰ সম্ভাৱনা ...

    পৰৱৰ্তী ৫ দিনত উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু ছিকিম, অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম আৰু মেঘালয় আৰু নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    পৰৱৰ্তী ৫ দিনত উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু ছিকিম, অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম আৰু মেঘালয় আৰু নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    পৰৱৰ্তী ৫ দিনত উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু ছিকিম, অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম আৰু মেঘালয় আৰু নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    • Share this:
    ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগৰ (IMD) পূৰ্বানুমান অনুসৰি, দেশৰ পূব অংশত দক্ষিণ-পশ্চিম মৌচুমী বায়ুৰ ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ পিছত, এতিয়া দেশৰ পশ্চিম অংশত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বতৰ বিভাগৰ পূৰ্বানুমান অনুসৰি কৰ্ণাটক, কোঙ্কন আৰু গোৱা, কেৰালা আৰু মাহে আৰু লক্ষদ্বীপত বজ্ৰপাতৰ সৈতে অতি ধাৰাসাৰ বৰষুণ হ'ব। বতৰ বিভাগে অহা পাঁচ দিনত মধ্য মহাৰাষ্ট্ৰ, মাৰাঠৱাড়া, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ আৰু ইয়ানাম, তেলেংগানা আৰু তামিলনাডু, পুডুচেৰী আৰু কৰাইকালত অতি ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে।

    বতৰ বিভাগৰ মতে, বংগোপসাগৰৰ পৰা অহা পাঁচ দিনৰ ভিতৰত উত্তৰ-পূব আৰু ইয়াৰ কাষৰীয়া পূব ভাৰত আৰু উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু ছিকিমত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰৱৰ্তী ৫ দিনত উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগ আৰু ছিকিম, অৰুণাচল প্ৰদেশ, অসম আৰু মেঘালয় আৰু নাগালেণ্ড, মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু ত্ৰিপুৰাত ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। উপ-হিমালয় পশ্চিম বংগতো ২৫-২৭ জুনত অতি ধাৰাসাৰ বৰষুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: