• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • বেদখলকৃত ভূমিত চৰকাৰে চলাই উচ্ছেদ, তাত পুনৰ গৃহ সাজে উচ্ছেদিতই আৰু শক্তি বিভাগেও পুনৰ দিয়ে বিদ্যুৎ সংযোগ

বেদখলকৃত ভূমিত চৰকাৰে চলাই উচ্ছেদ, তাত পুনৰ গৃহ সাজে উচ্ছেদিতই আৰু শক্তি বিভাগেও পুনৰ দিয়ে বিদ্যুৎ সংযোগ

নিয়মমাফিক অভিয়ান চলাবৰ বাবে চৰকাৰে  চলাই নেকি অভিয়ান, উঠিছে এনে প্ৰশ্নও

নিয়মমাফিক অভিয়ান চলাবৰ বাবে চৰকাৰে চলাই নেকি অভিয়ান, উঠিছে এনে প্ৰশ্নও

নিয়মমাফিক অভিয়ান চলাবৰ বাবে চৰকাৰে চলাই নেকি অভিয়ান, উঠিছে এনে প্ৰশ্নও

  • Share this:

ভয়-শংকাৰ মাজত দিন পাৰ কৰা মহানগৰীৰ এটা অঞ্চল ৷ অঞ্চলটোৰ আবাসীৰ জীৱনলৈ যিকোনো মহূৰ্তত আহি পৰে বিপদ ৷ চকুৰ সন্মুখত অঞ্চলটোত তচনচ কৰি দিয়া হয় ঘৰ-দুৱাৰ ৷ দুচকুত চকুলো লৈ উজাগৰী নিশা পাৰ কৰিব লাগে অঞ্চলবাসীয়ে ৷ বছৰ বছৰ ধৰি ভয়, শংকাত দিন পাৰ কৰা এই অঞ্চলবাসীৰ কোনোদিন দূৰ নহয় সমস্যা ৷ কি কংগ্ৰেছ, কি বিজেপি চৰকাৰ ৷ প্ৰতিখন চৰকাৰৰ দিনত টাৰ্গেট এইসকল লোক৷


কাৰণ এইসকল লোকে বাস কৰে শিলসাকোত ৷ ইমানলৈ সকলো ঠিকেই আছে ৷ পিছে, চৰকাৰ প্ৰশাসনৰ উচ্ছেদৰ পিছতো থাকি যায় অঞ্চলটোত এইসকল লোক ৷ কিছু সময়ৰ বাবে আঁতৰ হ'লেও পুনৰ সংস্থাপিত হয় এইসকল লোক ৷ এমাহ, দুমাহৰ ভিতৰত এওঁলোকে সাজি লয় গৃহ ৷ ইমানেই নহয়, উচ্ছেদৰ সময়ত কৰ্তন কৰা বিদ্যুৎ পুনৰ সংযোগ কৰি দিয়ে এওঁলোকক শক্তি বিভাগে ৷ পৌৰ নিগমে এওঁলোকক প্ৰদান কৰে হোল্ডিং নম্বৰ ৷ বছৰ বছৰ ধৰি অঞ্চলটোত চলি অহা এয়া যেন এক নাটকত পৰিণত হৈছে ৷


শেহতীয়াকৈ ২১ মে'ত অঞ্চলটোত চৰকাৰে চলাইছিল উচ্ছেদ ৷ উচ্ছেদ অভিযানত ১ হাজাৰ হেক্টৰ ভূমি মুক্ত কৰা বুলি দাবী কৰিছিল GMDAৰ অধ্যক্ষ নাৰায়ণ ডেকাই ৷ পিছে, বেদখলমুক্ত এই ভূমিত পুনৰ  নিৰ্মাণ হ'ল গৃহ ৷ ৰাজ্যৰ শক্তি বিভাগে অঞ্চলটোত যোগান ধৰে বিচ্ছিন্ন কৰা বিদ্যুৎ ৷ যদি সঁচা অৰ্থত অঞ্চলটোত বাস কৰা লোকসকলে ভূমি দখল কৰি তাত আছিল ৷ যাৰ বাবে অঞ্চলটোত চলিছিল উচ্ছেদ, তেন্তে পুনৰ কিয় অঞ্চলটোত সংযোগ হ'ল বিদ্যুৎ?


আনকি নতুনকৈ সংস্থাপন কৰা লোকসকলে অবৈধভাৱে বিদ্যুৎ সংযোগ কৰা নাই ৷ শক্তি বিভাগকক মাহিলি বিদ্যুৎ মাচুল প্ৰদান কৰি অঞ্চলবাসীয়ে গ্ৰহণ কৰিছে বিদ্যুৎ৷ এতিয়া প্ৰশ্ন হয়, চৰকাৰে সমস্যা সমাধান বিচাৰে নে সমস্যাসমূহ সমস্যা হৈ থকাটো বিচাৰে ৷ বছৰৰ পিছত বছৰ ইছ্যু সলনি কৰিবলৈ চৰকাৰে জীয়াই ৰাখে নেকি সমস্যাসমূহ, যাৰ বাবে সময়ে সময়ে এইধৰণৰ স্থানত চৰকাৰে উচ্ছেদ চলাই চমক সৃষ্টি কৰাৰ সমান্তৰালকৈ পুনৰ উচ্ছেদৰ বাট মুকলি কৰি ৰাখে ৷

Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি