உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Sipajhar Incident: ছিপাঝাৰৰ উচ্ছেদ-গুলীচালনাৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ ন্যায়িক তদন্ত ঘোষণা...

    Sipajhar Incident: ছিপাঝাৰৰ উচ্ছেদ-গুলীচালনাৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ ন্যায়িক তদন্ত ঘোষণা...

    ছিপাঝাৰৰ আক্ৰমণৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰে ন্যায়িক তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে ৷ গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগে ঘোষণা কৰা মতে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ এজন অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত গঠিত এক তদন্তত কমিটিয়ে তদন্ত কৰিব ছিপাঝাৰৰ ঘটনা ৷

    ছিপাঝাৰৰ আক্ৰমণৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰে ন্যায়িক তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে ৷ গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগে ঘোষণা কৰা মতে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ এজন অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত গঠিত এক তদন্তত কমিটিয়ে তদন্ত কৰিব ছিপাঝাৰৰ ঘটনা ৷

    ছিপাঝাৰৰ আক্ৰমণৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰে ন্যায়িক তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে ৷ গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগে ঘোষণা কৰা মতে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ এজন অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত গঠিত এক তদন্তত কমিটিয়ে তদন্ত কৰিব ছিপাঝাৰৰ ঘটনা ৷

    • Share this:
    ছিপাঝাৰৰ ঘটনাকলৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগৰ তদন্ত ঘোষণা ৷ আজিৰ ঘটনাত দুজন নিহত হৈছে আৰু বহুকেইজন আহত হৈছে ৷ বহুকেইজন আৰক্ষীৰ জোৱানো উচ্ছেদ অভিযানৰ সময়ত দুস্কৃতিকাৰীয়ে কৰা আক্ৰমণত গুৰুতৰভাৱে আহত হয় ৷

    ছিপাঝাৰৰ আক্ৰমণৰ ঘটনাক লৈ ৰাজ্য চৰকাৰে ন্যায়িক তদন্তৰ ঘোষণা কৰিছে ৷ গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগে ঘোষণা কৰা মতে গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ এজন অৱসৰপ্ৰাপ্ত ন্যায়াধীশৰ নেতৃত্বত গঠিত এক তদন্তত কমিটিয়ে তদন্ত কৰিব ছিপাঝাৰৰ ঘটনা ৷

    Published by:Kokil Sarma
    First published: