உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে ১৪ দিনত অসমত ৩১ কোটিৰো অধিক টকা জব্দ

    নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে ১৪ দিনত অসমত ৩১ কোটিৰো অধিক টকা জব্দ

    নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰে পৰা কঠোৰ পৰ্যবেক্ষণ, নিৰীক্ষণ আৰু অভিযানত সমগ্ৰ অসমত বিগত ১৪টা দিনত ৩১ কোটিতকৈ অধিক টকা জব্দ হৈছে৷

    নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰে পৰা কঠোৰ পৰ্যবেক্ষণ, নিৰীক্ষণ আৰু অভিযানত সমগ্ৰ অসমত বিগত ১৪টা দিনত ৩১ কোটিতকৈ অধিক টকা জব্দ হৈছে৷

    নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰে পৰা কঠোৰ পৰ্যবেক্ষণ, নিৰীক্ষণ আৰু অভিযানত সমগ্ৰ অসমত বিগত ১৪টা দিনত ৩১ কোটিতকৈ অধিক টকা জব্দ হৈছে৷

    • Share this:
    এতিয়া নিৰ্বাচনৰ বতৰ৷ বৰাক আৰু ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাত এতিয়া নিৰ্বাচনী ধুমুহা বলিছে৷ কোনোবা এঘণ্টাৰ আগত এটা দলত থাকি এঘণ্টাৰ পিছত আন দলত যোগ দি টিকট লৈছে আৰু কোনোবাই দলীয় টিকট নাপাই নিৰ্দলীয়ভাৱে নিৰ্বাচন খেলাৰ বাবে সাজু হৈছে৷ নিৰ্বাচনী বতৰত কোনে ক'ত কি কৰিছে ধৰিবই নোৱৰা হৈছে৷

    ইয়াৰ মাজতে নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা হোৱাৰে পৰা কঠোৰ পৰ্যবেক্ষণ, নিৰীক্ষণ আৰু অভিযানত সমগ্ৰ অসমত বিগত ১৪টা দিনত ৩১ কোটিতকৈ অধিক টকা জব্দ হৈছে৷ ৰাজ্যৰ মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়া নীতিন খাড়েই শুকুৰবাৰে সদৰি কৰে- “যোৱা ২৬ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ১১ মাৰ্চ পৰ্যন্ত ৮.৮০ কোটি নগদ ধন আৰু ৭.৬৮ কোটি টকা মূল্যৰ সুৰা জব্দ কৰা হৈছে৷ লগতে ১.৪৬ কোটি টকা মূল্যৰ সোণ-ৰূপৰ আ-অলংকাৰ, ১০.১৮ কোটি টকা মূল্যৰ হেৰইন, ভাং আৰু ব্ৰাউন ছুগাৰ আদিৰ দৰে নিচাযুক্ত দ্ৰব্য জব্দ কৰা হয়৷ ইয়াৰ লগতে ৩.৬৯ কোটি টকাৰ বিদেশী চিগাৰেট, আফু গুটি আৰু নিচাযুক্ত টেবলেটো এই সময়ছোৱাত জব্দ কৰা হয়৷”

    মুখ্য নিৰ্বাচনী বিষয়া নীতিন খাড়েই সদৰি কৰা মতে, ২৬ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা ১১ মাৰ্চ পৰ্যন্ত জব্দ কৰা নগদ ধন আৰু অন্যান্য সা-সামগ্ৰীৰ মূল্য সৰ্বমুঠ ৩১.৮১ কোটি টকাৰ৷ এইক্ষেত্ৰত অসম আৰক্ষী, আবকাৰী বিভাগ, ৰাজহ চোৰাংচোৱা সঞ্চালকালয়, নাৰকোটিক কন্ট্ৰ’ল ব্যুৰ', ফ্লায়িং স্কোৱাড, স্থিৰ নিৰীক্ষণকাৰী দল আৰু অন্যান্য সংস্থাসমূহে দিনে–নিশাই অভিযান চলাই আছে বুলি সদৰি কৰে নীতিন খাড়েই৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: