• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ‘কেৱল বিজেপিতে নহয়, কংগ্ৰেছ, CPI (M) সকলোতে আছে RSSৰ লোক’, আদৰ্শ নেৰাকৈ কংগ্ৰেছৰ শৰণাপন্ন আৰ পি শৰ্মা

‘কেৱল বিজেপিতে নহয়, কংগ্ৰেছ, CPI (M) সকলোতে আছে RSSৰ লোক’, আদৰ্শ নেৰাকৈ কংগ্ৰেছৰ শৰণাপন্ন আৰ পি শৰ্মা

আজি নতুন দিল্লীত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ উপস্থিতিত কংগ্ৰেছ সাধাৰণ সম্পাদক ভেনুগোপালক সাক্ষাৎ কৰিলে আৰ পি শৰ্মাই ।

আজি নতুন দিল্লীত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ উপস্থিতিত কংগ্ৰেছ সাধাৰণ সম্পাদক ভেনুগোপালক সাক্ষাৎ কৰিলে আৰ পি শৰ্মাই ।

আজি নতুন দিল্লীত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ উপস্থিতিত কংগ্ৰেছ সাধাৰণ সম্পাদক ভেনুগোপালক সাক্ষাৎ কৰিলে আৰ পি শৰ্মাই ।

  • Share this:
বিজেপিৰ পৰা এলাগী হৈ অৱশেষত কংগ্ৰেছৰ শৰণাপন্ন হ’ল প্ৰাক্তন বিজেপি সাংসদ ৰাম প্ৰসাদ শৰ্মা । আজি দিল্লীত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ লগত গৈ সাক্ষাৎ কৰিলেগৈ কংগ্ৰেছ সাধাৰণ সম্পাদক কে ভেনুগোপালক । কিন্তু দীৰ্ঘদিন ধৰি RSS আৰু বিজেপিৰে জড়িত জেষ্ঠ ৰাজনীতিবিদ জনে RSS ৰ আদৰ্শ পৰিত্যাগ কৰা নাই বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে । আনহাতে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ঘৰৰ ল’ৰা ঘৰলৈ ঘূৰি আহিছে বুলি মন্তব্য কৰে ।

জেডি(ইউ)য়ে গ্ৰহণ নকৰাৰ পাছত কংগ্ৰেছৰ শৰণাপন্ন হল আৰ পি শৰ্মা । কিন্তু RSS ৰ আদৰ্শ পৰিত্যাগ কৰা নাই বুলি মন্তব্য কৰে শৰ্মাই । RSS ৰে জড়িত হৈ থাকিলে কংগ্ৰেছৰ যোগদান কৰিব নোৱাৰাৰ কোনো কথা নাই, এই মন্তব্য শৰ্মাৰ। কংগ্ৰেছ, CPI (M) সকলোতে RSSৰ লোক আছে, এই তাৎপৰ্যপূৰ্ণ মন্তব্য কৰে শৰ্মাই ।
এপদ দুপদকৈ নিজ হাতেৰে নিৰ্মাণ কৰা BJP দলটোয়ে এতিয়া শৰ্মাক এলাগী কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি নতুন ঘৰৰ সন্ধানত কংগ্ৰেছ মুখী হ’ল বুলিও মন্তব্য কৰে শৰ্মাই ।
প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈয়ে শৰ্মাক কংগ্ৰেছলৈ অনাত যথেষ্ট  আগভাগ লোৱা পৰিলক্ষিত হয় । আৰ পি শৰ্মাৰ ঘৰ ৱাপচি হোৱা বুলিও মন্তব্য কৰে গগৈয়ে। ১৯৭৬চনত শৰ্মা NSUI ৰে জড়িত হৈ আছিল । RSS আৰু বিজেপিৰে দীৰ্ঘদিন জড়িত হৈ তেওঁ লাভ কৰা অভিজ্ঞতাই কংগ্ৰেছক লাভান্বিত কৰিব বুলিও মন্তব্য কৰে গগৈয়ে ।
কংগ্ৰেছৰ সাধৰণ সম্পাদক কে ভেনুগোপালয়েও শৰ্মাৰ যোগাযোগক আদৰণি জনায় ।
Published by:Tulika Devi
First published: