உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিটীৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কমিটীত স্থান লাভ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰিপুণ বৰাৰ

    নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিটীৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ কমিটীত স্থান লাভ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ৰিপুণ বৰাৰ

    কংগ্ৰেছৰ ৯জনীয়া এই কমিটীখনে পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত বিভিন্ন ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত নিৰন্তৰ আন্দোলনৰ বাবে নীতি-নিৰ্ধাৰণ কৰিব।

    কংগ্ৰেছৰ ৯জনীয়া এই কমিটীখনে পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত বিভিন্ন ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত নিৰন্তৰ আন্দোলনৰ বাবে নীতি-নিৰ্ধাৰণ কৰিব।

    কংগ্ৰেছৰ ৯জনীয়া এই কমিটীখনে পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত বিভিন্ন ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত নিৰন্তৰ আন্দোলনৰ বাবে নীতি-নিৰ্ধাৰণ কৰিব।

    • Share this:
    ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত নিৰন্তৰ আন্দোলনৰ পৰিকল্পনাৰে গঠন কৰা কমিটীত স্থান লাভ কৰিছে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ ৰিপুণ বৰাই। নিখিল ভাৰত কংগ্ৰেছ কমিটীৰ সাধাৰণ সম্পাদক কে চি বেণুগোপালে এক প্ৰেছ বাৰ্তাযোগে এই তথ্য সদৰি কৰিছে।

    কংগ্ৰেছৰ সাংসদ দ্বিগবিজয় সিঙক অধ্যক্ষ হিচাপে লৈ গঠন কৰা এই কমিটীখনত প্ৰিয়ংকা গান্ধীৰ লগতে সাংসদ উত্তম কুমাৰ ৰেড্ডী, মণিষ চাটাৰ্থ, বি কে হৰিপ্ৰসাদ, ৰিপুণ বৰা, উদিত ৰাজ, ড° ৰাগিনী নায়ক আৰু জুবেৰ আলমে স্থান লাভ কৰিছে।

    কংগ্ৰেছৰ ৯জনীয়া এই কমিটীখনে পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত বিভিন্ন ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত নিৰন্তৰ আন্দোলনৰ বাবে নীতি-নিৰ্ধাৰণ কৰিব। কংগ্ৰেছৰ এই কমিটীখনত স্থান লাভ কৰাৰ পিছতে টুইটযোগে ছোনীয়া গান্ধী আৰু ৰাহুল গান্ধীক কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰে ৰিপুণ বৰাই। নিৰ্বাচনী বিপৰ্যয়ৰ পিছত প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ পৰা পদত্যাগ কৰা ৰিপুণ বৰাক পুনৰ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই আস্থাত লোৱা কাৰ্যত আনন্দিত হৈ পৰিছে জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতাগৰাকী।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: