ৰিয়েল লাইফ Village Rockstars! ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল তিনি শিশুৰ চমকপ্ৰদ প্ৰতিভা!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 23, 2020, 9:51 PM IST
ৰিয়েল লাইফ Village Rockstars! ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল তিনি শিশুৰ চমকপ্ৰদ প্ৰতিভা!
সংগীতৰ বাবে একো বাদ্যযন্ত্ৰ নোহোৱাৰ বাবে ঘৰতেই সাজি উলিয়াইছে ড্ৰামছেট৷

সংগীতৰ বাবে একো বাদ্যযন্ত্ৰ নোহোৱাৰ বাবে ঘৰতেই সাজি উলিয়াইছে ড্ৰামছেট৷

  • Share this:
নলবাৰীৰ তিনি শিশুৰ চমকপ্ৰদ প্ৰতিভা সমাদৃত ছচিয়েল মিডিয়াত৷ অভাৱে পিষ্ট কৰিলেও লুকাই নাথাকে প্ৰতিভা। এই কথাষাৰকে প্ৰমাণ কৰি দেখুৱালে নলবাৰী জিলাৰ কৈঠালকুছিৰ ষাঠিকুছিৰ এই তিনি প্ৰতিভাৱান শিশুৱে৷

নাই কোনো সংগীত কিম্বা বাদ্যযন্ত্ৰৰ আনুষ্ঠানিক শিক্ষা৷ আৰ্থিক অনাটন বা উপযুক্ত সা–সুবিধাৰ অভাৱত আগুৱাই যাব পৰা নাই, তথাপিও বুকুত থকা অদম্য হেঁপাহৰ বাবে নৱদ্বীপ, হিমাংশু, ৰাখীস্মিতাহঁতৰ প্ৰতিভা আজি পোহৰলৈ আহিছে৷ আধুনিক গীতৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বিহুগীত, জিকিৰলৈ সকলো গান গাব পাৰে৷ আধুনিক বাদ্যযন্ত্ৰৰ সলনি গীতৰ তালে তালে বাজে টেমা, কাহী আদিৰে সাজি লোৱা বাদ্যযন্ত্ৰ৷



সংগীতৰ বাবে একো বাদ্যযন্ত্ৰ নোহোৱাৰ বাবে ঘৰতেই সাজি উলিয়াইছে ড্ৰামছেট৷ সাজি উলিয়াইছে দোতাৰা৷ দেউতাক ভৱেশ বৈশ্য আৰু মাক জোনালী বৈশ্যৰ বহু আশা ল’ৰা–ছোৱালী কেইটাক লৈ। হয়তো কিছু সা–সুবিধা পালে আৰু আগুৱাই যাব পাৰিব৷

ইতিমধ্যে এই তিনি শিশুৰ চমকপ্ৰদ প্ৰতিভা ভাইৰেল হৈছে ছচিয়েল মিডিয়াত৷ সমাদৰো লাভ কৰিছে বহুজনৰ৷ নৱদ্বীপ, হিমাংশু, ৰাখীস্মিতা আৰু বহুদূৰ আগুৱাই যাওক, আমাৰ ফালৰ পৰাও থাকিল শুভকামনা৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: October 23, 2020, 2:53 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading