உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • কৃষ্ণাইত দুষ্প্ৰাপ্য হিমালয়ান ক’লা ভালুক উদ্ধাৰ, চাওক ফটো

    কৃষ্ণাইত দুষ্প্ৰাপ্য হিমালয়ান ক’লা ভালুক উদ্ধাৰ, চাওক ফটো

    কৃষ্ণাই বন বিভাগে উদ্ধাৰ কৰিছে ক’লা ভালুকটো

    কৃষ্ণাই বন বিভাগে উদ্ধাৰ কৰিছে ক’লা ভালুকটো

    কৃষ্ণাই বন বিভাগে উদ্ধাৰ কৰিছে ক’লা ভালুকটো

    • Share this:
    গোৱালপাৰাৰ কৃষ্ণাইৰ অসম-মেঘালয় সীমান্তত দুস্প্ৰাপ্য হিমালয়ান ক’লা ভালুক উদ্ধাৰ হৈছে ৷ কৃষ্ণাই বন বিভাগে উদ্ধাৰ কৰিছে ক’লা ভালুকটো ৷ কৃষ্ণাইৰ অসম-মেঘালয় সীমান্তৰ খাৰদাং পাহাৰৰ দাঁতিত কিছুদিন পূৰ্বে স্থানীয় লোকে ধৰিছিল এই ভালুকটো৷



    খাদ্যৰ সন্ধানত পাহাৰৰ পৰা নামনিলৈ অহা ভালুকটো আৱদ্ধ কৰি ৰাখিছিল লোক এজনে ৷ সেই খবৰ লাভ কৰি কৃষ্ণাইৰ বনাঞ্চলিক বিষয়া শিবাণী পেগুৰ নেতৃত্বত বনকৰ্মীৰ এটা দল গাওঁখলৈ ৰাওনা হয় আৰু ভালুকটোক উদ্ধাৰ কৰে ৷ বনাঞ্চলিক বিষয়া গৰাকীয়ে জনোৱা মতে, এই ভালুকটোক কোকৰাঝাৰত থকা বন্যপ্ৰাণী উদ্ধাৰ আৰু সংৰক্ষণ কেন্দ্ৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিব, তাত ভালুকটোৰ চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা কৰিব কৰ্তৃপক্ষই।



    এই ভালুকটোৰ বয়স ৬ মাহ ৷ আনহাতে, এই পোৱালিটোক উদ্ধাৰ কৰাৰ পিছতে উক্ত অঞ্চলটোত এই পোৱালী ভালুকৰ মাক থকাটো নিশ্চিত হৈছে ৷ ইয়াকেলৈ ভালুকটো উদ্ধাৰ হোৱা ঠাইৰ ওচৰে পাজৰে থকা গাওঁ সমূহত কিছু পৰিমাণে আতংকৰো সৃষ্টি হৈছে।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: