• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Indian Railways: অসম অভিমুখে অহা এই ৰে'লখন ৰে'লৱেই ৩০ জুনলৈকে বাতিল কৰিছে, ইয়াৰ মুখ্য কাৰণ জানক ...

Indian Railways: অসম অভিমুখে অহা এই ৰে'লখন ৰে'লৱেই ৩০ জুনলৈকে বাতিল কৰিছে, ইয়াৰ মুখ্য কাৰণ জানক ...

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

Indian Railways cancelled trains due to Assam Floods: বান পানী আৰু ভূমিস্খলনৰ ফলত, অসমৰ কেইবাখনো চুবুৰীয়া ৰাজ্যৰ সৈতে পথ আৰু ৰে'ল নেটৱৰ্ক সম্পূৰ্ণৰূপে বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিছে। পানী জমা হোৱা আৰু ৰে'লপথ বেয়া হোৱাৰ বাবে, নিৰন্তৰ ৰেল বাতিল কৰা হৈছে।

  • Share this:
Indian Railways cancelled trains due to Assam Floods: অসমত মুষলধাৰ বৰষুণ, বানপানী আৰু ভূমিস্খলনৰ ফলত জীৱন বেয়াকৈ ব্যাহত হৈছে। বান পানী আৰু ভূমিস্খলনৰ ফলত, অসমৰ কেইবাখনো চুবুৰীয়া ৰাজ্যৰ সৈতে পথ আৰু ৰে'ল নেটৱৰ্ক সম্পূৰ্ণৰূপে বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিছে। পানী জমা হোৱা আৰু ৰে'লপথ বেয়া হোৱাৰ বাবে, নিৰন্তৰ ৰেল বাতিল কৰা হৈছে।

উত্তৰ-পূব সীমান্ত ৰেলৱেৰ লেমডিং জে.এন. বিভাগটোৰ লামডিং-বদৰপুৰ শাখাৰ বান্দৰখান-দিটকাচাদা ষ্টেচনৰ মাজত মাটি খহনীয়াৰ ফলত ৰে'ল চলাচল প্ৰভাৱিত হৈছে। ইয়াৰ বাবে, 14620/14619 ফিৰোজপুৰ কেণ্ট-আগৰতলা-ফিৰোজপুৰ কেণ্ট ৰেল সেৱা বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

উত্তৰ পশ্চিম ৰে'লৱেৰ মুখপাত্ৰ কেপ্টেইন শশী কিৰণৰ মতে, ওপৰোক্ত কাৰণবোৰৰ বাবে আঞ্চলিক ৰে'লৱেত চলি থকা নিম্নলিখিত ৰে'লসমূহ বাতিল হৈ থাকিব:-

ৰেল নং 14620, ফিৰোজপুৰ কেণ্ট-আগৰতলা ৰেল সেৱা 23.05.22, 30.05.22, 06.06.22, 13.06.22, 20.06.22 আৰু 27.06.22 তাৰিখে বাতিল থাকিব।

ৰেল নং 14619, আগৰতলা-ফিৰোজপুৰ কেণ্ট ৰেল সেৱা 26.05.22, 02.06.22, 09.06.22, 16.06.22, 23.06.22 আৰু 30.06.22 তাৰিখে বাতিল থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি