অধ্যাপকৰ কু-কীৰ্তিঃ এতিয়া ছচিয়েল মিডিয়াত আক্ৰমণৰ লক্ষ্য ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়, থানাত গোচৰ ৰুজু

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 5, 2020, 5:13 PM IST
অধ্যাপকৰ কু-কীৰ্তিঃ এতিয়া ছচিয়েল মিডিয়াত আক্ৰমণৰ লক্ষ্য ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়, থানাত গোচৰ ৰুজু
অধ্যাপকৰ কু-কৰ্মক কেন্দ্ৰ কৰি ছচিয়েল মিডিয়াত ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ক লক্ষ্য কৰিছে একাংশই, থানাত গোচৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু আছু গোটৰ

অধ্যাপকৰ কু-কৰ্মক কেন্দ্ৰ কৰি ছচিয়েল মিডিয়াত ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ক লক্ষ্য কৰিছে একাংশই, থানাত গোচৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু আছু গোটৰ

  • Share this:
ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গণিত বিভাগৰ সহকাৰী অধ্যাপক ধ্ৰুৱজ্যোতি চৌধুৰীৰ কু-কীৰ্তি ৰাজহুৱা পিছতে এতিয়া ছচিয়েল মিডিয়াত একাংশই এতিয়া আক্ৰমণৰ লক্ষ্য কৰি লৈছে ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয়ক। ছচিয়েল মিডিয়াত একাংশই নানা ধৰণৰ তৰল মন্তব্যৰে বিশ্ববিদ্যালয়ক চুড়ান্ত ভাবে অপমান কৰাৰ পিছত ডিব্ৰুগড় সদৰ আৰক্ষী থানাত গোচৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ আছু গোটৰ।



ডিব্ৰুগড় বিশ্ববিদ্যালয় কৰ্মৰত সেই অধ্যাপকৰ সেই ঘটনা ব্যক্তিগত আছিল, তাত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অন্য কোনো ছাত্ৰী-ছাত্ৰ তথা শিক্ষক-কৰ্মচাৰী জড়িত নাছিল। কিন্তু তাৰ পিছতো গোটেই বিশ্ববিদ্যালয়খনকে সাঙুৰি বিভিন্ন তাচ্ছিল্ল্য সূচক মন্তব্যৰ লগতে বিভিন্ন ‘মিম’ নিৰ্মাণ কৰি ট্ৰ’ল কৰাৰ অভিযোগ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজৰ।



ইতিমধ্যে বিশ্ববিদ্যালয়খনক হেয় কৰাৰ লগতে অধ্যয়নৰত ছাত্র-ছাত্ৰী সকলৰ বিৰুদ্ধে বিৰূপ মন্তব্য কৰা বিভিন্ন ছচিয়েল মিডিয়া গোট, ব্যক্তি বিশেষৰ বিৰুদ্ধে ডিব্ৰুগড় আৰক্ষী চকীত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু আছু গোটে গোচৰ ৰুজু কৰিছে। এজাহাৰত শান্তনু কৌশিক, বিভূতি দত্ত, দেৱজিত বৰুৱা, ASSA meme, শ্বহীদ হুছেইন, শ্বেষৰ গগৈ, বাৰুদ কুমাৰ  ,নষ্ট পক্ষীকে ধৰি এনে কাৰ্যত জড়িত বহু জনৰ নাম উল্লেখ কৰি কঠোৰ শাস্তি প্ৰদানৰ দাবী জনাইছে সকলোৱে।
First published: July 5, 2020, 5:13 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading