உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰোৱা ৰামসেনাৰ কৰ্মীক আটক

    মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰোৱা ৰামসেনাৰ কৰ্মীক আটক

    ধৰ্মীয় অনুভূতিত আঘাত হানি কেইজনমান মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ এখন অটোৰে গৈ থকা মুছলমান যুৱককেইজনক বাট আগচি ধৰি মাৰপিটো কৰিছিল উদণ্ড ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ 

    ধৰ্মীয় অনুভূতিত আঘাত হানি কেইজনমান মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ এখন অটোৰে গৈ থকা মুছলমান যুৱককেইজনক বাট আগচি ধৰি মাৰপিটো কৰিছিল উদণ্ড ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ 

    ধৰ্মীয় অনুভূতিত আঘাত হানি কেইজনমান মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ এখন অটোৰে গৈ থকা মুছলমান যুৱককেইজনক বাট আগচি ধৰি মাৰপিটো কৰিছিল উদণ্ড ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ 

    • Share this:
      ৰাম সেনা অসমৰ প্ৰতিষ্ঠাপক যোগী দেৱজিৎ ডেকাক আটক। বৰপেটা আৰক্ষীয়ে শুকুৰবাৰে নিশা গুৱাহাটীৰ পৰা আটক কৰে ৷ বৰপেটাত মুছলমান যুৱকক আক্ৰমনৰ ঘটনাৰ সৈতে জড়িত আছিল ডেকা ৷ ধৰ্মীয় অনুভূতিত আঘাত হানি কেইজনমান মুছলমান যুৱকক ‘জয় শ্ৰীৰাম ধ্বনি’ দিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ এখন অটোৰে গৈ থকা মুছলমান যুৱককেইজনক বাট আগচি ধৰি মাৰপিটো কৰিছিল উদণ্ড ৰামসেনাৰ কৰ্মীয়ে ৷ ঘটনাটো সংঘটিত কৰি যোগী দেৱজিৎ ডেকাই ফেচবুকযোগে প্ৰচাৰ কৰিছিল। তাৰপিছতে এই ঘটনাক লৈ সমগ্ৰ ৰাজ্যজুৰি সৃষ্টি হৈছিল তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ৷

      ঘটনাটোত জড়িত দেৱজিৎ ডেকাৰ বিৰুদ্ধে আমছুৰ বৰপেটা জিলা সমিতিয়ে ৰুজু কৰিছিল গোচৰ ৷ হাউলী থানাৰ লগতে বৰপেটা সদৰ থানাতো কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতি আৰু মুছলিম ছাত্ৰসন্থাৰ বৰপেটা জিলা সমিতিয়ে ৰুজু কৰিছিল গোচৰ ৷ আনহাতে বৰপেটাৰ বিভিন্ন দল–সংগঠনেও ৰামসেনাৰ এনে বৰ্বৰ কাণ্ডৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী জনাইছিল ৷
      First published: