உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • 'পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ মূল্য হ্ৰাস কৰক'-গুৱাহাটী মহানগৰৰ ৰাজপথত ঘোঁৰাত উঠি প্ৰতিবাদ আৰ পি শৰ্মাৰ

    'পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ মূল্য হ্ৰাস কৰক'-গুৱাহাটী মহানগৰৰ ৰাজপথত ঘোঁৰাত উঠি প্ৰতিবাদ আৰ পি শৰ্মাৰ

    দীঘলীপুখুৰীৰ পৰা গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়লয়লৈকে ঘোঁৰা চলালে আৰ পি শৰ্মাই।

    দীঘলীপুখুৰীৰ পৰা গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়লয়লৈকে ঘোঁৰা চলালে আৰ পি শৰ্মাই।

    দীঘলীপুখুৰীৰ পৰা গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়লয়লৈকে ঘোঁৰা চলালে আৰ পি শৰ্মাই।

    • Share this:
    সমগ্ৰ দেশৰ লগতে অসমতো অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ অত্যাধিক মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে অব্যাহত আছে প্ৰতিবাদ ৷ কি বিৰোধী, কি অৰাজনৈতিক দল-সংগঠন সকলোৰে মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে ক্ষোভ, বিক্ষোভ কাৰ্য্যসূচী ৷

    পিছে, খাদ্য সামগ্ৰীৰ অত্যাধিক মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে অন্য ৰাজনৈতিক দল সংগঠনে সাব্যস্ত কৰা প্ৰতিবাদৰ বিপৰীতে পৃথক তথা অভিনৱ প্ৰতিবাদ প্ৰাক্তন সংসদ ৰাম প্ৰসাদ শৰ্মাৰ ৷ শুকুৰবাৰে মহানগৰীৰ ৰাজপথত ঘোঁৰা চলাই প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে সাংসদগৰাকীয়ে ৷

    পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ অত্যাধিক মূল্যৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ জনতাক ঘোঁৰা চলোৱাৰ আহ্বান আৰ পি শৰ্মাৰ। দীঘলীপুখুৰীৰ পৰা গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়লয়লৈ ঘোঁৰাৰ উঠি সাব্যস্ত কৰিলে এই প্ৰতিবাদ ৷ সাংসদগৰাকীৰ অভিযোগ বৰ্ধিত পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ মূল্যই় কোঙা কৰিছে জনতাক৷ সেয়ে গাড়ী মটৰ চলাবলৈ অসহায় দেশবাসী ৷ তেনে দেশবাসীক মূল্যবৃদ্ধিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ লক্ষ্যৰে সাংসদগৰাকীৰ এই ক্ষোভ আৰু প্ৰতিবাদ ৷

    উল্লেখ্য যে, আৰ পি শৰ্মাৰ এই ক্ষোভৰ সৈতে শাসনত থাকিও সুৰত সুৰ দিছে বিধায়ক সুশান্ত বৰগোঁহাইয়ে ৷ অধিক মূল্যবৃদ্ধিত আমিও ভুক্তভোগী ৷ চৰকাৰক ব্যৱস্থা লোৱাোৰ আহ্বান বিজেপিৰ বিধায়কগৰাকীয়ে ৷ পিছে, ভুক্তভোগী জনতাৰ এই ক্ষোভৰ বিপৰীতে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মন্তব্য- 'সময়লৈ অপেক্ষা কৰক ৷ সময়ত হ্ৰাস পাব মূল্য ৷' কিন্তু জনতালৈ কেতিয়া আহিব এই সময়? সেয়াহে লক্ষণীয় !
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: