• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • শ্বাৰ্জিল ইমামৰ সৈতে মিতিৰালি কৰা গুৱাহাটীৰ এটা ৱেব পৰ্টেলৰ স্বত্বাধিকাৰীক শীঘ্ৰেই কৰা হ’ব জেৰা

শ্বাৰ্জিল ইমামৰ সৈতে মিতিৰালি কৰা গুৱাহাটীৰ এটা ৱেব পৰ্টেলৰ স্বত্বাধিকাৰীক শীঘ্ৰেই কৰা হ’ব জেৰা

ফাইল ফটো

ফাইল ফটো

কাইলৈ ৰাজ্যিক ফৰেনচিক বিজ্ঞানাগাৰত সংগ্ৰহ কৰা হ’ব শ্বাৰ্জিল ইমামৰ Voice Sample

  • Share this:
শ্বাৰ্জিল ইমামক পুনৰ চাৰি দিনৰ বাবে ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে জিম্মাত লোৱাৰ পিছতে আৰম্ভ কৰিছে শ্বাৰ্জিলৰ অসম কানেকচনক লৈ তদন্ত ৷ বদৰুদ্দিন আজমলৰ লগত বৈঠক কৰাৰ স্বীকাৰোক্তিৰ  পিছতে পোহৰলৈ আহিছে গুৱাহাটীৰ এটা ৱেব পৰ্টেলৰ স্বতাধিকাৰীৰ লগতো শ্বাৰ্জিল বৈঠকত মিলিত হোৱাৰ তথ্য ৷ ৱেব পৰ্টেলটোৰ স্বত্বাধিকাৰী জনে নতুন দিল্লীলৈ গৈ লগ ধৰিছিল শ্বাৰ্জিল ইমামক ৷ ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে শ্বাৰ্জিলৰ জিম্মাত থকা অৱস্থাতে সোধা–পোচা কৰিব ৱেব পৰ্টেলটোৰ স্বতাধিকাৰীজনক ৷

আনহাতে শ্বাৰ্জিলৰ voice sample লোৱাৰ বাবে ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চ সাজু হৈছে ৷ ৰাজ্যিক ফৰেনচিক বিজ্ঞানাগাৰত বুধবাৰে দিনৰ ভাগত সংগ্ৰহ কৰা হব voice sample ৷ এই গোটেই প্ৰক্ৰিয়াটো ভিডিওগ্ৰাফী যোগে ৰেকৰ্ড কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছে কামৰূপ মহানগৰ মূখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশে ৷

দিল্লী আৰক্ষীয়ে বিহাৰৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰৰ পিছতে জব্দ কৰিছিল শ্বাৰ্জিলৰ লেপটপ, মোবাইল ফোন ৷ বৰ্তমান বিশেষ শাখাত থকা চাইবাৰ ড'মত পৰীক্ষা কৰি থকা হৈছে ৷ চাইবাৰ ড'মৰ বিশেষজ্ঞই শ্বাৰ্জিলৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰিছে  দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তলৈ ইমেইল, ৱাটচআপ  মেছেজযোগে উৰ্দুত প্ৰদান কৰা বাৰ্তা ৷ ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে ইতিমধ্যে বাৰ্তা সমূহ অনুবাদ কৰাৰ বাবে সহায় লৈছে উৰ্দু ভাষা জনা ব্যক্তিৰ ৷

ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে শ্বাৰ্জিলৰ ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ দুটা আৰু কানাড়া বেংকত থকা এটা একাউন্টৰ এবছৰৰ লেনদেন সবিশেষ বিচাৰিছে বেংক কেইটাৰ পৰা ৷ তদন্তকাৰী সংস্থাই সন্দেহ কৰিছে  ‘কা’ আন্দোলনৰ সময়ত শ্বাৰ্জিলৰ একাউন্টলৈ আহিছিল ধন ৷ একাউন্টৰ তথ্য অহাৰ পিছতে পোহৰলৈ আহিব অসমৰ পৰা কোনো কোনে ধন প্ৰদান কৰিছিল শ্বাৰ্জিল ইমামক ৷ আনহাতে শ্বাৰ্জিল জেৰাত যি সকলৰ নাম পোহৰলৈ আহিছে সেই সকলক শীঘ্ৰে সোধা–পোচাৰ বাবে মাতিব ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে ৷
Published by:Tulika Devi
First published: