• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীমণ্ডলৰ বৈঠকত মন্ত্ৰী সভাৰ সম্প্ৰসাৰণৰ ইংগিত। প্রাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক লৈও চৰ্চা। অচিৰেই স্পষ্ট হ'ব ছবি।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীমণ্ডলৰ বৈঠকত মন্ত্ৰী সভাৰ সম্প্ৰসাৰণৰ ইংগিত। প্রাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক লৈও চৰ্চা। অচিৰেই স্পষ্ট হ'ব ছবি।

photo-twitter

photo-twitter

১৯জুলাইৰ পৰা সংসদৰ বৰ্ষাকালীন অধিৱেশন (Parliament Session) অনুষ্ঠিত হ’ব । সংসদৰ অধিৱেশন আৰম্ভ হোৱাৰ অতি কমেও ১৫দিনৰ পূৰ্বে নতুন মন্ত্রীয়ে দায়িত্ব লোৱাৰ সম্ভাৱনা ।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী(Narendra Modi)য়ে আহ্বান জনোৱা কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীমণ্ডলৰ বৈঠক সমাপ্ত । প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আহ্বান জনোৱা কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীমণ্ডলৰ বৈঠক সমাপ্ত । ৪বজাৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা ভাৰ্ছুৱেল (virtual) বৈঠক ৯বজালৈ ৫ঘণ্টা ধৰি চলিল । মোদীৰ কাৰ্যকালৰ এইখন অন্যতম দীঘলীয়া মন্ত্ৰীমণ্ডলৰ বৈঠক ।

এই বৈঠকে মন্ত্ৰী সভাৰ সম্প্ৰসাৰণ (Ministry Expansion)ৰ পথ প্ৰশস্ত কৰিছে বুলি সূত্ৰত প্ৰকাশ । প্রাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল (Sarbananda Sonowal)ৰ নামো চৰ্চাত আছে । তেওঁ আজি দিল্লীলৈ উৰা মাৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে । মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শর্মা (Himanta Biswa Sarma)ও কাইলৈ দিল্লীলৈ উৰা মৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

১৯জুলাইৰ পৰা সংসদৰ বৰ্ষাকালীন অধিৱেশন (Parliament Session) অনুষ্ঠিত হ’ব । সংসদৰ অধিৱেশন আৰম্ভ হোৱাৰ অতি কমেও ১৫দিনৰ পূৰ্বে নতুন মন্ত্রীয়ে দায়িত্ব লোৱাৰ সম্ভাৱনা ।
Published by:Manjumoni Borah
First published: