உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • পঞ্চদশ বিধানসভাৰ প্ৰ'টেম অধ্যক্ষ ৰূপে ফণীভূষণ চৌধুৰীৰ শপতগ্ৰহণ

    পঞ্চদশ বিধানসভাৰ প্ৰ'টেম অধ্যক্ষ ৰূপে ফণীভূষণ চৌধুৰীৰ শপতগ্ৰহণ

    বুধবাৰে জনতা ভৱনৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মুখ্য সচিবৰ কাৰ্যালয়ত ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীৰ অনুপস্থিতিৰ বাবে মুখ্য সচিব জিষ্ণু বৰুৱাই শপতবাক্য পাঠ কৰোৱায় ফণীভূষণ চৌধুৰীক

    বুধবাৰে জনতা ভৱনৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মুখ্য সচিবৰ কাৰ্যালয়ত ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীৰ অনুপস্থিতিৰ বাবে মুখ্য সচিব জিষ্ণু বৰুৱাই শপতবাক্য পাঠ কৰোৱায় ফণীভূষণ চৌধুৰীক

    বুধবাৰে জনতা ভৱনৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মুখ্য সচিবৰ কাৰ্যালয়ত ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীৰ অনুপস্থিতিৰ বাবে মুখ্য সচিব জিষ্ণু বৰুৱাই শপতবাক্য পাঠ কৰোৱায় ফণীভূষণ চৌধুৰীক

    • Share this:

    ২১ মে'ৰ পৰা ৰাজ্যৰ পঞ্চদশ বিধানসভাৰ প্ৰথম অধিৱেশন ৷ পঞ্চদশ অসম বিধানসভাৰ অধিৱেশনৰ প্ৰ'টেম অধ্যক্ষৰ আসনত বহিব ফণীভূষণ চৌধুৰী ৷ বুধবাৰে জনতা ভৱনৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মুখ্য সচিবৰ কাৰ্যালয়ত ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীৰ অনুপস্থিতিৰ বাবে মুখ্য সচিব জিষ্ণু বৰুৱাই শপতবাক্য পাঠ কৰোৱায় ফণীভূষণ চৌধুৰীক ৷ শপতবাক্য পাঠ কৰি প্ৰ'টেম অধ্যক্ষ ফণীভূষণ চৌধুৰীয়ে উল্লেখ কৰে কোভিডৰ প্ৰসংগ।


    তেওঁ কয় যে কোভিডৰ  পৰিপ্ৰেক্ষিতত স্বাস্হ্য বিভাগৰ নিয়ম মানি কাম কৰিব লাগিব ৷ কোভিড প্ৰট'কল মানি বিধানসভাত উপস্থিত থাকিব লাগিব সকলোৱে। ইপিনে প্ৰথমবাৰৰ বাবে অসম বিধানসভাৰ মজিয়াত কাৰাগাৰত থকা শিৱসাগৰৰ জনপ্ৰতিনিধি অখিল গগৈয়ে শপত ল'ব ৷ গৃহ বিভাগৰ নীতি–নিয়ম মানি অখিল গগৈৰ শপত গ্ৰহণ সম্পন্ন কৰা হ'ব বুলি মন্তব্য কৰে প্ৰ'টেম অধ্যক্ষ চৌধুৰীয়ে৷ ইয়াৰ মাজতে চৰ্চা হৈছে কোন হ'ব অসম বিধানসভাৰ স্থায়ী অধ্যক্ষ ৷

    Published by:Gautam Barman
    First published: