নিষ্ঠুৰ পিতৃ–মাতৃৰ অমানৱীয় কাণ্ড, নিজৰ ফুল কুমলীয়া সন্তানক পুখুৰীত দলিয়াই হত্যা!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 22, 2021, 12:47 PM IST
নিষ্ঠুৰ পিতৃ–মাতৃৰ অমানৱীয় কাণ্ড, নিজৰ ফুল কুমলীয়া সন্তানক পুখুৰীত দলিয়াই হত্যা!
কানহাৰা গাঁৱৰ মিজানুৰ খানৰ সৈতে তেওঁৰ পত্নীৰ আছিল দীৰ্ঘদিনীয়া কাজিয়া৷

কানহাৰা গাঁৱৰ মিজানুৰ খানৰ সৈতে তেওঁৰ পত্নীৰ আছিল দীৰ্ঘদিনীয়া কাজিয়া৷

  • Share this:
কিমান নিষ্ঠুৰ হ’লে নিজৰ ফুল কুমলীয়া সন্তানক পুখুৰীত দলিয়াই হত্যা কৰিব পাৰে পিতৃ–মাতৃয়ে! তেনে এক নিষ্ঠুৰ, হৃদয়বিদাৰক ঘটনা সংঘটিত হৈছে দক্ষিণ কামৰূপৰ গৰৈমাৰীত৷ এটি ফুলকুমলীয়া দেৱশিশুক পুখুৰীত দলিয়াই পিতৃ–মাতৃয়ে হত্যা কৰে পিতৃ–মাতৃয়ে! পুখুৰীত উপঙি থকা অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছে ডেৰ বছৰীয়া শিশুটিৰ মৃতদেহ৷ ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি সমগ্ৰ গৰৈমাৰী অঞ্চলত সৃষ্টি হৈছে তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ৷

কানহাৰা গাঁৱৰ মিজানুৰ খানৰ সৈতে তেওঁৰ পত্নীৰ আছিল দীৰ্ঘদিনীয়া কাজিয়া৷ প্ৰতিদিনৰ দৰে যোৱানিশাও দুয়ো স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত চলি আছিল কাজিয়া৷ কাজিয়াৰ মাজতে চুবুৰীয়াৰ লোকে শুনিছিল শিশুৰ চিৎকাৰ। পিছত নিশাৰ ভাগতে নিৰুদ্দেশ হৈছিল তেওঁলোকৰে ডেৰ বছৰীয়া পুত্ৰ আহমেদ খান৷

পুৱাৰ ভাগত পুখুৰীত উপঙি থকা অৱস্থাত চুবুৰীয়াৰ লোকে প্ৰত্যক্ষ কৰে  শিশুটিৰ মৃতদেহ৷ শিশুটিৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱাৰ পিছতেই স্থানীয় ৰাইজৰ মাজত লাগে হুৱাদুৱা৷

ৰাইজে জানিবলৈ দিয়া মতে, স্বামী মিজানুৰ ৰহমানৰ লগত তেওঁৰ পত্নী মালেকা খাতুনৰ বিবাহ বিচ্ছেদ হৈছিল৷ তাৰ পিছত কিছুদিন ধৰি মালেকাই পুনৰ উভতি আহে স্বামী মিজানুৰৰ গৃহলৈ৷

গৰৈমাৰী আৰক্ষীয়ে ইতিমধ্যে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে৷ আৰক্ষীয়ে ঘটনাৰ সঠিক তদন্ত কৰি দোষীক উপযুক্ত শাস্তি বিহাৰ দাবী জনাইছে স্থানীয় ৰাইজে ৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: January 22, 2021, 12:47 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি