உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ড্ৰাগছ ক্ৰয়ৰ বাবে টকা নিদিলে প্ৰহাৰ কৰে মাক–বাপেকক, নিচাই কিদৰে শেষ কৰিছে এজন উচ্চশিক্ষিত যুৱকক

    ড্ৰাগছ ক্ৰয়ৰ বাবে টকা নিদিলে প্ৰহাৰ কৰে মাক–বাপেকক, নিচাই কিদৰে শেষ কৰিছে এজন উচ্চশিক্ষিত যুৱকক

    এই অসহায় স্বীকাৰোক্তি এগৰাকী দুর্ভগীয়া মাতৃৰ

    এই অসহায় স্বীকাৰোক্তি এগৰাকী দুর্ভগীয়া মাতৃৰ

    এই অসহায় স্বীকাৰোক্তি এগৰাকী দুর্ভগীয়া মাতৃৰ

    • Share this:

    নৱপ্ৰজন্মৰ বাবে মাৰাত্মক ব্যাধিত পৰিণত হৈছে নিষিদ্ধ ড্ৰাগছ ৷ ড্ৰাগছৰ কৰাল গ্ৰাসত আজিৰ একাংশ নৱপ্ৰজন্ম ৷ ড্ৰাগছ কিনিবলৈ ধন নিদিয়াৰ বাবেই পিতৃ-মাতৃক প্ৰহাৰ নিজ সন্তানৰ ৷ জাগীৰোডৰ নখোলা গাঁৱত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা ৷


    অভিযোগ অনুসৰি, গাঁওখনত ভাৰাতীয়া হিচাপে বসবাস কৰা প্ৰসেনজিৎ মণ্ডল নামৰ যুৱকজনে দৈনিক সেৱন কৰে ড্ৰাগছ আৰু নিচাজাতীয় দ্ৰব্য ৷ শুভম বসু নামৰ আন এজন যুৱকে যোগান ধৰে এই মাৰাত্মক ড্ৰাগছ ৷ ড্ৰাগছ কিনিবলৈ টকা বিচাৰি পুুুত্ৰই হাৰাশাস্তি কৰে পিতৃ-মাতৃক৷ দৈনিক দাবী কৰা ৫০০ৰ পৰা এহেজাৰ টকা নিদিলে পিতৃ-মাতৃক শাৰীৰিকভাৱেও প্ৰহাৰ কৰে ড্ৰাগছ আসক্ত নিজ পুত্ৰই ৷


    টকা নিদিলে ঘৰৰ বয়–বস্তু বিক্ৰী কৰিবলৈ উদ্যত হয় এইজন যুৱকে ৷ পুত্ৰৰ অত্যাচাৰত ঘৰ এৰি আনৰ ঘৰত আশ্ৰয় লয় মাতৃয়ে ৷ এই অসহায় স্বীকাৰোক্তি প্ৰসেনজিৎ মণ্ডলৰ মাতৃৰ ৷ ড্ৰাগছ আসক্ত যুৱকজনে হেৰুৱাই পেলাইছে মানসিক ভাৰসাম্যও ৷ সম্প্ৰতি তেজপুৰত চিকিৎসা চলি আছে যদিও কিছুদিনৰ ভাবে নিজ ঘৰত থাকিবলৈ আহি পুনৰ ড্ৰাগছৰ কৰাল গ্ৰাসত পৰিছে উচ্চশিক্ষিত যুৱকজন ৷


    এই কথা যুৱকজনৰ মাতৃয়ে গাওঁবাসীক অৱগত কৰাত গাঁৱৰ মহিলাসকলে হাতেলোটে ধৰিবলৈ সক্ষম হয় দুই যুৱকক ৷ আৰু তাৰ পিছতে গতাই দিয়ে জাগীৰোড আৰক্ষীক ৷


    এয়া মাথোঁ এটা সৰু উদাহৰণহে ৷ ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ এনে হাজাৰ হাজাৰ শিক্ষিত যুৱক এতিয়া মৃত্যুদূত ড্ৰাগছৰ কৰাল গ্ৰাসত ৷


    উল্লেখ্য যে ৰাজ্যত দৈনিক ড্ৰাগছ বিৰোধী অভিযান চলি থকাৰ সময়তো আৰক্ষীৰ চকুত ধুলি দি একাংশ দুষ্টচক্ৰই চলাই গৈছে নিষিদ্ধ ড্ৰাগছৰ ৰমৰমীয়া বেহা ৷ নিজ মুনাফা আদায়ৰ লক্ষ্যৰে অন্ধকাৰলৈ ঠেলি দিছে উঠি অহা নৱপ্ৰজন্মক ৷

    Published by:Gautam Barman
    First published: