உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • মহানগৰীৰ পাণ্ডুত উদ্ধাৰ প্ৰায় তিনি কুইণ্টল ওজনৰ এটি মৃত RIVER DOLPHIN।

    মহানগৰীৰ পাণ্ডুত উদ্ধাৰ প্ৰায় তিনি কুইণ্টল ওজনৰ এটি মৃত RIVER DOLPHIN।

    মহানগৰীৰ পাণ্ডুস্থিত নদী আৰক্ষীয়ে ব্ৰহ্মপুত্ৰ পাৰত মৃত শিহু এটি প্রত্যক্ষ কৰি বনবিভাগক খবৰ দিয়ে। ইয়াৰ পিছতে লংকেশ্বৰস্থিত খণ্ড বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ লোক উপস্থিত হৈ শিহুটি উদ্ধাৰ কৰে ।

    মহানগৰীৰ পাণ্ডুস্থিত নদী আৰক্ষীয়ে ব্ৰহ্মপুত্ৰ পাৰত মৃত শিহু এটি প্রত্যক্ষ কৰি বনবিভাগক খবৰ দিয়ে। ইয়াৰ পিছতে লংকেশ্বৰস্থিত খণ্ড বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ লোক উপস্থিত হৈ শিহুটি উদ্ধাৰ কৰে ।

    মহানগৰীৰ পাণ্ডুস্থিত নদী আৰক্ষীয়ে ব্ৰহ্মপুত্ৰ পাৰত মৃত শিহু এটি প্রত্যক্ষ কৰি বনবিভাগক খবৰ দিয়ে। ইয়াৰ পিছতে লংকেশ্বৰস্থিত খণ্ড বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ লোক উপস্থিত হৈ শিহুটি উদ্ধাৰ কৰে ।

    • Share this:
    মহানগৰীৰ পাণ্ডুত উদ্ধাৰ এটি মৃত শিহু । শুকুৰবাৰে পুৱা পাণ্ডুস্থিত নদী আৰক্ষীয়ে ব্ৰহ্মপুত্ৰ পাৰত মৃত শিহুটি প্রত্যক্ষ কৰি বনবিভাগক খবৰ দিয়ে। ইয়াৰ পিছতে লংকেশ্বৰস্থিত খণ্ড বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ লোক উপস্থিত হৈ শিহুটি উদ্ধাৰ কৰে । তাৰ পিছত মৃত শিহুটিক মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা বাবে লংকেশ্বৰলৈ অনা হয় ।

    মৃত শিহুটিৰ ওজন ৩ কুইণ্টলৰ অধিক বুলি জানিব দিয়ে বন বিষয়াই ।এতিয়ালৈ  শিহুটিৰ মৃত্যুৰ কাৰণ জানিব পৰা হোৱা নাই । মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ পিছত শিহুটিক লংকেশ্বৰস্থিত খণ্ড বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ চৌহদত গাত খান্দি পুতি থোৱাৰ ব্যৱস্থা কৰা হ'ব বুলি জানিব পৰা গৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: