• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Padma Awards 2022 Winners List: বিপিন ৰাৱট, কল্যাণ সিঙলৈ পদ্ম বিভূষণ ! অসমৰ দুগৰাকী ব্যক্তিলৈ পদ্মশ্ৰী সন্মান ...

Padma Awards 2022 Winners List: বিপিন ৰাৱট, কল্যাণ সিঙলৈ পদ্ম বিভূষণ ! অসমৰ দুগৰাকী ব্যক্তিলৈ পদ্মশ্ৰী সন্মান ...

Padma Awards 2022: অসমৰ পৰা দুগৰাকী লোকে লাভ কৰিছে পদ্মশ্ৰী সন্মান। সমাজ সেৱাৰ বাবে শকুন্তলা চৌধুৰীয়ে আৰু সাহিত্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ধনেশ্বৰ ইংতিলৈ পদ্মশ্ৰী বঁটা। 

Padma Awards 2022: অসমৰ পৰা দুগৰাকী লোকে লাভ কৰিছে পদ্মশ্ৰী সন্মান। সমাজ সেৱাৰ বাবে শকুন্তলা চৌধুৰীয়ে আৰু সাহিত্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ধনেশ্বৰ ইংতিলৈ পদ্মশ্ৰী বঁটা। 

Padma Awards 2022: অসমৰ পৰা দুগৰাকী লোকে লাভ কৰিছে পদ্মশ্ৰী সন্মান। সমাজ সেৱাৰ বাবে শকুন্তলা চৌধুৰীয়ে আৰু সাহিত্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ধনেশ্বৰ ইংতিলৈ পদ্মশ্ৰী বঁটা। 

  • Share this:
গৃহ মন্ত্ৰালয়ে আজি পদ্ম বঁটা (Padma awards) প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ তালিকা ঘোষণা কৰে যি হৈছে দেশৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক বঁটাসমূহৰ ভিতৰত এটা। পদ্ম বিভূষণ, পদ্মভূষণ আৰু পদ্মশ্ৰী নামৰ তিনিটা শ্ৰেণীত প্ৰদান কৰা বঁটাৰে এই বছৰ ১২৮ জন লোকক সন্মানিত কৰা হৈছে। ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে প্ৰতি বছৰে মাৰ্চ বা এপ্ৰিলৰ আশে পাশে ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনত অনুষ্ঠিত আনুষ্ঠানিক অনুষ্ঠানত এই বঁটাসমূহ প্ৰদান কৰে।

যোৱা মাহত এক ভয়ংকৰ হেলিকপ্টাৰ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হোৱা ভাৰতৰ প্ৰথম জন প্ৰতিৰক্ষা কৰ্মচাৰীক মৰণোত্তৰভাৱে পদ্ম বিভূষণেৰে সন্মানিত কৰা হৈছে  দেশৰ দ্বিতীয় সৰ্বোচ্চ অসামৰিক বঁটা।

অসমৰ পৰা দুগৰাকী লোকে লাভ কৰিছে পদ্মশ্ৰী সন্মান। সমাজ সেৱাৰ বাবে শকুন্তলা চৌধুৰীয়ে আৰু সাহিত্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ধনেশ্বৰ ইংতিলৈ পদ্মশ্ৰী বঁটা।
Published by:Kokil Sarma
First published: