মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»সদনৰ মজিয়াত অসহায় কেশৱ মহন্ত! বিৰোধীৰ প্ৰশ্ন– কেতিয়া সম্পূৰ্ণ হ'ব কোভিড টিকাকৰণ?

সদনৰ মজিয়াত অসহায় কেশৱ মহন্ত! বিৰোধীৰ প্ৰশ্ন– কেতিয়া সম্পূৰ্ণ হ'ব কোভিড টিকাকৰণ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 5, 2021, 9:05 PM IST
সদনৰ মজিয়াত অসহায় কেশৱ মহন্ত! বিৰোধীৰ প্ৰশ্ন– কেতিয়া সম্পূৰ্ণ হ'ব কোভিড টিকাকৰণ?
পূৰ্বৰ ১৫ আগষ্টৰ সময়সীমাৰ পৰিৱৰ্তে নতুন সময় কি? তথ্য নাই স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীৰ হাতত

পূৰ্বৰ ১৫ আগষ্টৰ সময়সীমাৰ পৰিৱৰ্তে নতুন সময় কি? তথ্য নাই স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীৰ হাতত

  • Share this:

কোভিড ভেকচিন প্ৰদানক লৈ উত্তপ্ত হৈ পৰে অসম বিধানসভা৷ বিৰোধীৰ প্ৰশ্নত অসহায়বোধ কৰা দেখা গ'ল স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তক৷ কোভিড ভেকচিনৰ যোগান নিৰ্ভৰ কৰে কেন্দ্ৰৰ ওপৰত ৷ কেশৱ মহন্তৰ মতে, কেন্দ্ৰই ভেকচিন যোগান ধৰিলে অসমত প্ৰদান কৰিব পাৰি ভেকচিন ৷ সেয়ে ভেকচিন প্ৰদান কেতিয়া শেষ হ'ব আমি ক'ব নোৱাৰো৷ কিন্তু এটা কথা আমি চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছো ৷


উল্লেখ্য যে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই পূৰ্বে ১৫ আগষ্ট ভেকচিন প্ৰদানৰ সম্পূৰ্ণ সময়সীমা নিৰ্ধাৰণ কৰিছিল ৷ সেয়ে চৰকাৰী পক্ষৰ সময়সীমাক সোঁৱৰাই দি বিৰোধী বিধায়ক ৰকিবুল হুছেইনে এইবাৰ কৰে প্ৰশ্ন ৷


তেওঁ কয়– যদি ১৫ আগষ্টত নহয়, তেন্তে কেতিয়া শেষ হ'ব ভেকচিন প্ৰদান ৷ ৰাজ্য চৰকাৰৰ ভুল নীতিৰ বাবে সম্পন্ন হোৱা নাই কোভিড ভেকচিন প্ৰদান ৷ –চৰকাৰক সমালোচনা কৰি AIUDF বিধায়ক আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ কটাক্ষ ৷



বিৰোধীৰ এনে প্ৰশ্নবাণৰ বিপৰীতে স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীৰ স্পষ্ট মত– সময়ত ভেকচিন ল'ব অহা নাছিল মানুহ ৷ ৰাজনৈতিকভাৱে সমষ্টিভিত্তিক সমস্যা থকা বুলি ওলোটা মন্তব্য স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীগৰাকীৰ ৷ সময়তকৈ কোভিড কেন্দ্ৰত আগতীয়াকৈ ভেকচিন ল'বলৈ গৈ মানুহে ভিৰ কৰা বুলিও কয় স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীয়ে ৷ কিন্তু প্ৰশ্ন–উত্তৰ মাজত কেতিয়া ভেকচিন প্ৰদান সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব তাৰ নাহিল কোনো স্পষ্ট ইংগিত।

Published by: Gautam Barman
First published: August 5, 2021, 9:05 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি