বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা প্ৰতি কেজি পিঁয়াজৰ মূল্য হ’ব ৫০ টকা! মুখ্যমন্ত্ৰীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত বৈঠকত সিদ্ধান্ত

News18 Assam | News18-Assam
Updated:November 4, 2020, 7:50 PM IST
বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা প্ৰতি কেজি পিঁয়াজৰ মূল্য হ’ব ৫০ টকা! মুখ্যমন্ত্ৰীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত বৈঠকত সিদ্ধান্ত
মূল্যবৃদ্ধিৰ বাবে পদপথৰ ব্যৱসায়ীকে দোষাৰোপ কৰা হয়।

মূল্যবৃদ্ধিৰ বাবে পদপথৰ ব্যৱসায়ীকে দোষাৰোপ কৰা হয়।

  • Share this:
অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ মূল্যবৃদ্ধিয়ে জ্বলা-কলা খুৱাইছে সকলোকে। প্ৰতি কেজি পিঁয়াজৰ মূল্য এতিয়া পাইছেগৈ ৮০ টকা পৰ্যন্ত। ঠায়ে ঠায়ে আৰম্ভ হৈছে চৰকাৰ বিৰোধী প্ৰতিবাদ। ৰাজ্যৰ বজাৰত জুই লগাৰ বিপৰীতে এতিয়াও নিৰ্বিকাৰ ৰাজ্যৰ যোগান বিভাগ।

তাৰ মাজতে বুধবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত হয় এখন গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক। বৈঠকত মূল্যবৃদ্ধি নিয়ন্ত্ৰণ সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা হয়। উপস্থিত থাকে যোগান মন্ত্ৰী ফণীভূষণ চৌধুৰীও। বৈঠকত বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা প্ৰতি কেজি পিঁয়াজৰ পাইকাৰী মূল্য ৫০ টকা নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়। ইফালে পদপথৰ ব্যৱসায়ীকলৈ কাইলৈ পুনৰ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি জনাই যোগান মন্ত্ৰীয়ে। উক্ত বৈঠকখন অনুষ্ঠিত হ’ব উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ত।

ইফালে মূল্যবৃদ্ধিৰ বাবে পদপথৰ ব্যৱসায়ীকে দোষাৰোপ কৰা হয়।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: November 4, 2020, 7:50 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading