உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Corona Virus Omicron Variant: ডেল্টাতকৈ ৩০০ গুণ শক্তিশালী কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট 'ওমিক্ৰণ'! ৰাজ্যবাসীক সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আহ্বান জনালে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    Corona Virus Omicron Variant: ডেল্টাতকৈ ৩০০ গুণ শক্তিশালী কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট 'ওমিক্ৰণ'! ৰাজ্যবাসীক সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিবলৈ আহ্বান জনালে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    শনিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰে।

    শনিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰে।

    শনিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰে।

    • Share this:
    বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই এই নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ নাম দিছে 'ওমিক্ৰণ'। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা বিয়পিছে ওমিক্ৰণ ভেৰিয়ণ্ট।
    কোৰোণাৰ আন সকলো ভেৰিয়েণ্টতকৈ মাৰাত্মক এই ওমিক্ৰণ। ওমিক্ৰণক বতছোৱানা ভেৰিয়েণ্ট বুলিও জনা যায়।

    শনিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এই সন্দৰ্ভত এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰে। মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে, 'দক্ষিণ আফ্ৰিকাত WHOয়ে নতুন ভেৰিয়েণ্ট আবিষ্কাৰ কৰিছে। যাৰ বৈজ্ঞানিক নাম দিয়া হৈছে B1.529। এই ভিৰিয়েন্ট ডেলল্টাতকৈ ৩০০ গুণ গাক্তিশালী। যাৰ উৎপত্তি স্থল দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ। কোৰোণাৰ বাবে সকলোৱে সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিব লাগে। ভেকচিননে এই ভেৰিয়েন্টে কাম নকৰে বুলি কোৱা নাই।'

    ইফালে কোভিড ভেকচিনৰ সন্দৰ্ভত মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে, 'এতিয়ালৈ আমি ভেকচিন 2 কোটি 10 লাখ মানুহে লৈছে। আৰু তিনি লাখ মানুহে ল'লে প্ৰথম পালি সমাপ্ত হ'ব। অহা সপ্তাহত সম্পন্ন কৰা হ'ব।এক কোটি 15 লাখ 59 হাজাৰ 413 জনক দ্বিতীয় পালি দিয়া হৈছে।অৰ্থাৎ ৫০ শতাংশ দিয়া হৈছে। 29ৰ পৰা 5 তাৰিখৰ পৰা ড্ৰাইভ চলোৱা হ'ব ভেকচিনৰ।চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকল পুলিঙ বুথত গুচি যাব। তাৰ পৰা ভোটাৰ লিষ্ট লৈ ঘৰে ঘৰে যাব। ২৮ হাজাৰ ভোটাৰ লিষ্টৰ চাৰ্টিফিকেট আহিব। আমি ভাৰত চৰকাৰলৈ পঠাম।যিসকলে ভেকচিন লোৱা নাই,তেওঁলোকক ভেকচিন দিয়া হটব।ইয়াৰ লগত মন্ত্ৰী বিধায়ক জড়িত থাকিব।'
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: