• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • NRC: ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC ! অসমৰ Foreigners Tribunalৰ সিদ্ধান্ত...

NRC: ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC ! অসমৰ Foreigners Tribunalৰ সিদ্ধান্ত...

অসমৰ বিদেশী ন্যায়াধীকৰণে (Foreigners Tribunal) সোমবাৰে এন আৰ চি (National Register of Citizens) সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায় প্ৰদান কৰে। ন্যায়াধিকৰণে কৈছে যে ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC।

অসমৰ বিদেশী ন্যায়াধীকৰণে (Foreigners Tribunal) সোমবাৰে এন আৰ চি (National Register of Citizens) সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায় প্ৰদান কৰে। ন্যায়াধিকৰণে কৈছে যে ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC।

অসমৰ বিদেশী ন্যায়াধীকৰণে (Foreigners Tribunal) সোমবাৰে এন আৰ চি (National Register of Citizens) সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায় প্ৰদান কৰে। ন্যায়াধিকৰণে কৈছে যে ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC।

  • Share this:
অসমৰ বিদেশী ন্যায়াধীকৰণে (Foreigners Tribunal) সোমবাৰে এন আৰ চি (National Register of Citizens) সন্দৰ্ভত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ৰায় প্ৰদান কৰে। ন্যায়াধীকৰণে কৈছে যে ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ত প্ৰকাশিত ৰাষ্ট্ৰীয় নাগৰিক পঞ্জী হৈছে চূড়ান্ত NRC।

FTএ হয়তো আগষ্ট ২০১৯ ত প্ৰকাশিত অসমৰ এন আৰ চিক চূড়ান্ত বুলি বিবেচনা কৰিছে, কিন্তু ৰাষ্ট্ৰীয় জনসংখ্যা মহাপঞ্জীয়কে এতিয়ালৈকে ইয়াক জাননী দিয়া নাই। অসমৰ কৰিমগঞ্জ জিলাৰ ন্যায়াধীকৰণে এজন ব্যক্তিক ভাৰতীয় নাগৰিক বুলি ঘোষণা কৰি কয় যে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰিচয় পত্ৰ এতিয়াও জাৰী কৰা হোৱা নাই কিন্তু ২০১৯ চনত অসমত প্ৰকাশিত এন আৰ চি চূড়ান্ত হোৱাত কোনো সন্দেহ নাই।

Foreigners Tribunal-২ৰ সদস্য শিশিৰ দেই এই ৰায় ঘোষণা কৰে। কৰিমগঞ্জ জিলাৰ পাথাৰকান্দি আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ জামিৰালা গাঁৱৰ বিক্ৰম সিঙৰ বিৰুদ্ধে পঞ্জীয়ন কৰা সন্দেহযুক্ত ভোটাৰ 'ডি ভোটাৰ'ৰ গোচৰটো সমাধান কৰোতে NRC চূড়ান্ত বুলি গণ্য কৰা হৈছে। অসমৰ অন্তিমখন এন আৰ চি (পৰিপূৰক তালিকা আৰু খচৰা তালিকা) ৩১ আগষ্ট, ২০১৯ তাৰিখে প্ৰকাশ কৰা হৈছিল। এন আৰ চি অসমৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত উপলব্ধ।
Published by:Kokil Sarma
First published: