‘প্ৰফুল্ল মহন্ত ৰাজনীতিৰ পুৰণি স্কুলত পঢ়া আৰু আমি নতুন স্কুলত পঢ়া’-আকৌ বিজেপি নেতাৰ আক্ৰমণৰ লক্ষ্য প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 20, 2020, 8:38 PM IST
‘প্ৰফুল্ল মহন্ত ৰাজনীতিৰ পুৰণি স্কুলত পঢ়া আৰু আমি নতুন স্কুলত পঢ়া’-আকৌ বিজেপি নেতাৰ আক্ৰমণৰ লক্ষ্য প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত
বৰ্তমান ৰাজনীতিত অপ্ৰাসংগিক প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তঃ জিতু গোস্বামী

বৰ্তমান ৰাজনীতিত অপ্ৰাসংগিক প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তঃ জিতু গোস্বামী

  • Share this:
পুনৰ বিজেপিৰ আক্ৰমণৰ লক্ষ্য হৈ পৰিছে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত ৷ শুকুৰবাৰে বোকাজানৰ বিজেপি বিধায়ক ডা৹ নোমল মমিনে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীক গেলা কোমোৰা বুলি কোৱাৰ পিছত এইবাৰ বিজেপি নেতা জিতু গোস্বামীৰ আক্ৰমণৰ লক্ষ্য হৈ পৰিছে প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত ৷

‘বঢ়মপুৰত পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনত মুখ থেকেচা খাইছিল মহন্তই ৷ ২৪টা পঞ্চায়তৰ ভিতৰত ১১টাহে দখল কৰিব পাৰিছিল প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তই ৷ লোকসভা নিৰ্বাচনতো বিজেপিক বিৰোধিতা কৰি মুখ থেকেচা খাইছিল মহন্তই। মহন্ত লাহে লাহে অচল টকাত পৰিণত হৈছে।’ জিতু গোস্বামীয়ে লগতে কয় যে,‘প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তৰ সময় আহিল ৰাজনীতিৰ পৰা অৱসৰৰ ৷ ২০২১ত পৰাজয় নিশ্চিত প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তৰ ৷ তাৰ প্ৰমাণ মহন্ত ডাঙৰীয়াই এটা পঞ্চায়তত শুকুৰবাৰে কৰা এটা আধাৰশিলা ৷ আধাৰশিলা কৰিবলৈ যিটো পঞ্চায়তলৈ গৈছিল তাত কেৱল মহন্ত ডাঙৰীয়াৰ কাষত  সভাপতি জনহে আছিল ৷ ৩৫ বছৰ ধৰি  প্ৰতিনিধিত্ব কৰি সমষ্টিবাসীক একোকে নিদিলে ৷ মহন্তই ৰাজনীতিৰ পুৰণি স্কুলত পঢ়িছিল ৷ আমি ৰাজনীতিৰ নতুন স্কুলত পঢ়া ৷’

এতিয়া বিজেপি নেতা জিতু গোস্বামীৰ মন্তব্যক প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তই কিদৰে গ্ৰহণ কৰে, সেয়া সময়তহে স্পষ্ট হ’ব।

 
First published: June 20, 2020, 8:33 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading