உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত দালালৰ No Entry, সন্দেহজনক লোকক প্ৰৱেশত বাধা

    বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত দালালৰ No Entry, সন্দেহজনক লোকক প্ৰৱেশত বাধা

    মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘোষণাৰ পিছতে বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত কঠোৰ নীতি–নিৰ্দেশনা বলবৎ কৰা দেখা গৈছে৷

    মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘোষণাৰ পিছতে বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত কঠোৰ নীতি–নিৰ্দেশনা বলবৎ কৰা দেখা গৈছে৷

    মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘোষণাৰ পিছতে বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত কঠোৰ নীতি–নিৰ্দেশনা বলবৎ কৰা দেখা গৈছে৷

    • Share this:
    ৰাজহ বিভাগৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাই পৰিবহণ বিভাগৰ দালালক উৎখাত কৰাৰ সকীয়নি প্ৰদান কৰাৰ সময়তে তৎপৰ হৈ পৰিছে বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়া৷ জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত প্ৰৱেশ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে দলাল বা সন্দেহজনক লোকৰ প্ৰৱেশত৷ চৰকাৰী কাৰ্যালয়টোৰ চৌহদত বিভাগৰ লগতে কৰ্মচাৰীৰ যান-বাহনৰ বাবে প্ৰৱেশত বাধা আৰোপ কৰি মূল গেট বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে৷

    একেদৰে কাৰ্যালয়ত প্ৰৱেশ কৰা প্ৰতিজন লোকৰে নাম -ঠিকনাৰ লগতে বিভাগীয় কাম -কাজৰ সৱিশেষ লিপিৱদ্ধ কৰিহে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে ভিতৰলৈ প্ৰৱেশৰ অনুমতি প্ৰদান কৰিছে৷ অইন লোকৰ কাম-কাজ লৈ কাৰ্যালয়লৈ অহা সন্দেহজনক ব্যক্তিক নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে গে’টৰ পৰা আঁতৰাই পঠোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷

    মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ঘোষণাৰ পিছতে বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ত কঠোৰ নীতি–নিৰ্দেশনা বলবৎ কৰা দেখা গৈছে৷ এই সন্দৰ্ভত জিলা পৰিবহণ বিষয়া দীপজ্যোতি নেওগে কয় যে যোৱা ৩ ছেপ্টেম্বৰত মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাই ৰাজ্যৰ সকলো সকলো জিলা পৰিবহণ বিষয়াৰে হোৱা বৈঠকত দিয়া নিৰ্দেশ কাৰ্যকৰী কৰাৰ কাৰণে বঙাইগাঁৱত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে৷ চৰকাৰী কাৰ্যালয়টোৰ কৰ্মচাৰীসকলক মধ্যভোগীৰ কাম–কাজ প্ৰশ্ৰয় নিদিয়াৰ বাবে যাৱতীয় নিৰ্দেশনা জাৰি কৰা হৈছে। আনহাতে পৰিবহণ বিভাগৰ যিকোনো কাম লৈ নিজে কাৰ্যালয়লৈ আহিবলৈ জিলাবাসীক বিষয়াজনে অনুৰোধ জনায়৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: