মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»আত্মসমৰ্পণ নহয়, যুদ্ধ বিৰতি! মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সাক্ষাতৰ পূৰ্বে বাথাই সদৰি কৰিলে এই তিনিটা দাবী

আত্মসমৰ্পণ নহয়, যুদ্ধ বিৰতি! মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সাক্ষাতৰ পূৰ্বে বাথাই সদৰি কৰিলে এই তিনিটা দাবী

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 23, 2021, 5:29 PM IST
আত্মসমৰ্পণ নহয়, যুদ্ধ বিৰতি! মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সাক্ষাতৰ পূৰ্বে বাথাই সদৰি কৰিলে এই তিনিটা দাবী
চৰকাৰে তিনিওটা দাবী মানি ল’লে অস্ত্ৰ সম্বৰণ কৰিব NLFBৰ ২৩ নেতা–কেডাৰে৷ অন্যথা সেয়া সম্ভৱ নহয় বুলিও মন্তব্য কৰে বাথাই৷

চৰকাৰে তিনিওটা দাবী মানি ল’লে অস্ত্ৰ সম্বৰণ কৰিব NLFBৰ ২৩ নেতা–কেডাৰে৷ অন্যথা সেয়া সম্ভৱ নহয় বুলিও মন্তব্য কৰে বাথাই৷

  • Share this:
এদিন পূৰ্বে মূলসুঁতিলৈ ঘূৰি আহিছে NLFBৰ ২২ সদস্যসহ এম বাথা৷ জংঘলৰ পৰা ঘূৰি অহাৰ পিছতে শুকুৰবাৰে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সাক্ষাৎ কৰে বাথাই৷ সাক্ষাতৰ পূৰ্বে ৰাজ্য চৰকাৰলৈ বাথাৰ দাবী - বড়োভূমিত BTR চুক্তি সম্পূৰ্ণৰূপে কাৰ্যকৰী হ’ব লাগিব৷ ৰঞ্জন দৈমাৰীৰ ওপৰত থকা সকলো গোচৰ মুক্ত হ’ব লাগিব আৰু NLFBৰ কাৰাবন্দী সদস্যসকলক মুকলি আকাশৰ তললৈ আনিব লাগিব।

চৰকাৰে তিনিওটা দাবী মানি ল’লে অস্ত্ৰ সম্বৰণ কৰিব NLFBৰ ২৩ নেতা–কেডাৰে৷ অন্যথা সেয়া সম্ভৱ নহয় বুলিও মন্তব্য কৰে বাথাই৷ বাথাই কয়, ‘‘এয়া আমাৰ কোনো আত্মসমৰ্পণ নহয়, বিপৰীতে এয়া যুদ্ধবিৰতি৷ চৰকাৰে দাবী মানি ল’লে আমি সহযোগ কৰিম৷’’

সংগঠনটোৰ বৰ্তমানৰ স্থিতি সন্দৰ্ভত কয় যে এতিয়া প্ৰায় দুশ সদস্য আছে সংগঠনত৷ অৱশ্যে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ওপৰত আত্মবিশ্বাসী এম বাথা৷ চৰকাৰে আশানুৰূপ আলোচনা বিচাৰি মাতিছে, তাক শ্ৰদ্ধা সহকাৰে গ্ৰহণ কৰিছ৷

NLFBৰ এম বাথাই কোৱা যুদ্ধবিৰতি প্ৰসংগক লৈ অৱশ্যে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ মত, আত্মসমৰ্পণ বুলি কোনোবাই ক’বলৈ টান পাইছে৷ তেনেকৈ থাকিব দিয়ক৷ শব্দ লৈ এতিয়া খেলি লাভ নাই৷ অৱশ্যে সেয়া যিয়েই নহওক কিয়, কিন্তু এটা কথা ঠিক যে অতি কম সময়ৰ ভিতৰত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰে মূলসুঁতিলৈ ঘূৰাই আনিবলৈ সক্ষম হ’ল ২৩ NLFB সদস্যক৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: July 23, 2021, 5:29 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি