• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গুৱাহাটী গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণৰ তদন্ত কৰিব NIA-এ

গুৱাহাটী গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণৰ তদন্ত কৰিব NIA-এ

সন্ধিয়াই গুৱাহাটীৰ গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণথলী পৰিদৰ্শন তদন্তকাৰী দলৰ।

সন্ধিয়াই গুৱাহাটীৰ গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণথলী পৰিদৰ্শন তদন্তকাৰী দলৰ।

সন্ধিয়াই গুৱাহাটীৰ গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণথলী পৰিদৰ্শন তদন্তকাৰী দলৰ।

  • Share this:
    বুধবাৰে সদাব্যস্ত জু–ৰোডৰ চেন্ট্ৰেল ম’লৰ সমীপত সংঘটিত গ্ৰেণেড বিস্ফোৰণৰ তদন্ত কৰিব NIA-এ। সন্ধিয়া প্ৰায় ৭বাজি ৪০মিনিটত  বিস্ফোৰণ সংঘটিত হোৱাৰ পিছতে তদন্তকাৰী সংস্থাৰ এটা দলে ঘটনাস্থলী পৰিদৰ্শন কৰি বুজ লয়। আজি এই সন্দৰ্ভত গোচৰ ৰুজু হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।চাওক বিস্ফোৰণৰ ঠিক পিছৰ ফটো:

    গীতানগৰত ভৰ্তি হৈ থকাসকল


    জিএমচিএইচত ভৰ্তি হৈ থকাসকল।


    আলফা স্বাধীনে দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰা বুধবাৰৰ বিস্ফোৰণত মুঠ ৯জন লোক গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু গীতানগৰৰ কেজিএমটি হাস্পতালত ভৰ্তি হৈ আছে। আহত সকলৰ ভিতৰত আছে দুজন SSB জোৱান । প্ৰত্যক্ষদৰ্শীয়ে কি কয়?


    টহলদাৰী নিৰাপত্তাবাহিনীলৈ মটৰ চাইকেলত অহা দুৰ্বৃত্তই গ্ৰেণেড দলিৱাই থৈ যোৱাৰ সন্দেহ কৰা হৈছে। অতি তাৎপৰ্যপূৰ্ণ যে বিস্ফোৰণ সংঘটিত হোৱা সেই স্থানত চিচিটিভি নথকাক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে। গুৱাহাটীৰ আৰক্ষী আয়ুক্তই এইক্ষেত্ৰত তদন্ত কৰা হ’ব বুলি উল্লেখ কৰে। বিস্ফোৰণৰ আঁৰত আলফা স্বাধীনঃ চৰকাৰীভাৱে কোনো চিচিটিভি নথকাত আৰু গুৱাহাটী চেন্ট্ৰেলৰ মুখত থকা চিচিটিভিয়ে ৰাস্তালৈ কাম নকৰাত ৰাজধানীৰ সমীপৰ সেই স্থানতে কূটাঘাত সংঘটিত কৰা দুৰ্বৃত্তৰ কোনো শুংসূত্ৰ পোৱা নাই। DGP–এ বুধবাৰে কি কৈছিল?
    First published: