• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গুৱাহাটী কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰত অসুস্থ হৈ থকা অখিল গগৈ, ধৈৰ্য কোঁৱৰ, বিতু সোণোৱালৰ কোভিড পৰীক্ষা কৰাৰ নিৰ্দেশ NIAৰ বিশেষ আদালতৰ

গুৱাহাটী কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰত অসুস্থ হৈ থকা অখিল গগৈ, ধৈৰ্য কোঁৱৰ, বিতু সোণোৱালৰ কোভিড পৰীক্ষা কৰাৰ নিৰ্দেশ NIAৰ বিশেষ আদালতৰ

Photo : Telegraph India

Photo : Telegraph India

আদালতে আজি ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিঙৰ মাধ্যমত ধৈৰ্য কোৱঁৰ আৰু বিতু সোণোৱালৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰে৷ গুৰুত্বৰভাৱে অসুস্থ অখিল গগৈ উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিলে ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সত৷

  • Share this:
নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কবিৰোধী আন্দোলনৰ পৰাই  প্ৰায় ৬ মাহতকৈ অধিক কাল কাৰাগাৰত বন্দী হৈ আছে কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ নেতা অখিল গগৈ, ধৈৰ্য কোঁৱৰ, বিতু  সোণোৱাল আৰু মানস কোঁৱৰ৷ ৰাজ্যজুৰি কোভিড আক্ৰান্তৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাৰ লগে লগে শংকিত গুৱাহাটী কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰ কৰ্তৃপক্ষ। কিছুদিনৰ পৰা অখিল গগৈ, ধৈৰ্য কোঁৱৰ আৰু বিতু সোণোৱাল জ্বৰ, মূৰৰ বিষত আক্ৰান্ত হৈ আছে ৷ কিন্তু কাৰাগাৰ কৰ্তৃপক্ষই কোনোধৰণৰ চিকিৎসা ব্যৱস্থা নকৰাৰ বাবে অধিবক্তাই চিকিৎসা  বিচাৰি আবেদন জনায় NIAৰ বিশেষ আদালতত৷

আদালতে আজি ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিঙৰ মাধ্যমত ধৈৰ্য কোৱঁৰ আৰু বিতু সোণোৱালৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰে৷ আনহাতে, গুৰুত্বৰভাৱে অসুস্থ অখিল গগৈ উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিলে ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সত৷ আদালতে আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি অসুস্থ তিনিওৰে কোভিড পৰীক্ষা আৰু প্ৰয়োজনীয় চিকিৎসা কৰাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে ৰাজ্য চৰকাৰক৷ আনহাতে, মানস কোঁৱৰৰ জামিন আবেদনৰো শুনানি গ্ৰহণ কৰে আদালতে৷ অভিযুক্ত পক্ষৰ অধিবক্তাৰ যুক্তিৰ শুনাৰ পিছত বুধবাৰে NIAৰ অধিবক্তাই দাঙি ধৰিব যুক্তি৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি