AJYCPৰ লগতে কৃষক মুক্তিও থাকিব আছুৰ নতুন ৰাজনৈতিক দলত! কি আছে পৰামৰ্শদাতা কমিটীৰ প্ৰতিবেদনত?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 7, 2020, 3:55 PM IST
AJYCPৰ লগতে কৃষক মুক্তিও থাকিব আছুৰ নতুন ৰাজনৈতিক দলত! কি আছে পৰামৰ্শদাতা কমিটীৰ প্ৰতিবেদনত?
Source-Google

ৰাজ্যৰ ১৬ গৰাকী বিশিষ্ট ব্যক্তিক লৈ সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থা আৰু অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে যোৱা ১৯ আগষ্টত গঠন কৰি দিছিল এখন পৰামৰ্শদাতা কমিটী।

  • Share this:
ৰাজ্যৰ ১৬ গৰাকী বিশিষ্ট ব্যক্তিক লৈ সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থা আৰু অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে যোৱা ১৯ আগষ্টত গঠন কৰি দিছিল এখন পৰামৰ্শদাতা কমিটী। কমিটীয়ে ইতিমধ্যে দাখিল কৰিছে নিজৰ প্ৰতিবেদন। যোৱা ২ ছেপ্তেম্বৰত আছু আৰু যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ হাতত পৰামৰ্শ কমিটীয়ে দাখিল কৰা প্ৰতিবেদন আহি পৰিছে NEWS18ৰ হাতলৈ।

কি আছে প্ৰতিবেদনত?


  • অসম গণ পৰিষদ ৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ হাতত বিক্ৰী হোৱাৰ অভিযোগেৰে আঞ্চলিক শক্তি গঠনৰ পৰামৰ্শ দিছে পৰামৰ্শদাতা কমিটীয়ে ৷ অসমীয়াৰ বাবে গঠন হ'বলগীয়া আঞ্চলিক শক্তিটোৰ মূলমন্ত্ৰ ‘ASSAM FIRST, ALWAYS AND EVER’।

  • অগপই অতি নিৰ্লজ্জভাবে বিজেপিৰ ওচৰত নিজৰ পৰিচয় আৰু আদৰ্শ আত্মসমৰ্পন কৰা বুলি স্পষ্টকৈ উল্লেখ কৰি এটা আঞ্চলিক শক্তি গঠনৰ পৰামৰ্শ আগবঢ়াইছে ৷ য'ত অসম পৰামৰ্শদাতা কমিটীয়ে কৈছে ‘খিলঞ্জীয়া জনগোষ্ঠী , চাহ জনগোষ্ঠী, জনজাতীয়-অ-জনজাতীয় আৰু সংখ্যালঘূ সম্প্ৰদায়ক জড়িত কৰিব লাগিব আঞ্চলিক শক্তিৰ সৈতে।’


চলিত মাহৰ মাজভাগতে এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি আছু আৰু অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে ৰাজহুৱা কৰিব দলটোৰ বিষয়ে ৷ আছু, AJYCPৰ লগ লাগিব কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সিমিতিও ৷

পৰামৰ্শদাতা কমিটীয়ে দিয়া পৰামৰ্শৰ ভিত্তিত আছু আৰু যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদে ৰাজনৈতিক দল গঠনৰ পূৰ্বে গঠন কৰিব এখন আহ্বায়ক কমিটী। যিখন আহ্বায়ক কমিটীত থাকিব কৃষক মুক্তিৰ নেতৃত্ব। আৰু এই আহ্বায়ক কমিটীয়েই জন্ম হ’বলগীয়া আঞ্চলিক দলটোৰ ৰূপৰেখা নিৰ্ণয় কৰিব।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: September 7, 2020, 8:44 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading