• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • খানাপাৰা পশু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় খেলপথাৰত মুকলি হ’ল ৯০০ বিছনাযুক্ত কোভিড কেয়াৰ চেণ্টাৰ

খানাপাৰা পশু চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় খেলপথাৰত মুকলি হ’ল ৯০০ বিছনাযুক্ত কোভিড কেয়াৰ চেণ্টাৰ

কোভিড চেণ্টাৰটোত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা৷

কোভিড চেণ্টাৰটোত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা৷

কোভিড চেণ্টাৰটোত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা৷

  • Share this:
গুৱাহাটীত দিনক দিনে বৃদ্ধি পোৱা কোভিড ৰোগীৰ চিকিৎসাৰ বাবে খানাপাৰাত নিৰ্মাণ কৰা হ’ল কোভিড কেয়াৰ চেণ্টাৰ ৷ ৯০০ বিছনাযুক্ত কোভিড চেণ্টাৰত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা৷ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, স্বাস্থ্য বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাই আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰে চেণ্টাৰটো৷ বৰ্তমান ৫০জন ৰোগী তালৈ নিয়া হৈছে৷ নিশাৰ ভিতৰত আৰু ১০০ গৰাকী ৰোগী অনা হ’ব৷

তিনিদিনৰ ভিতৰত ভৰ্তি হ’ব চিকিৎসা চেণ্টাৰটো৷ গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ ৪০গৰাকী চিকিৎসক আৰু ১৫০গৰাকী নাৰ্ছ থাকিব এই চেণ্টাৰত৷ আনহাতে, এতিয়াৰ পৰা খানাপাৰা কোভিড চেণ্টাৰত হ’ব নমুনা পৰীক্ষা৷ লগতে গুৱাহাটীৰ মণিৰাম দেৱান ট্ৰেড চেণ্টাৰকে ধৰি চাৰিটা স্থান চিনাক্ত কৰি থৈছে প্ৰয়োজনত কোভিড চেণ্টাৰ নিৰ্মাণৰ বাবে৷ তদুপৰি ৰে’ল বিভাগৰ চিকিৎসালয়খনো কৰা হ’ব কোভিড হাস্পতাল৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি