உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰিব এনডিএফবিৰ চাৰিওটা গোটে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হাতত জমা দিব মাৰণাস্ত্ৰ

    আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰিব এনডিএফবিৰ চাৰিওটা গোটে, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হাতত জমা দিব মাৰণাস্ত্ৰ

    আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীত চাৰিওটা গোটে জমা দিব প্ৰায় ডেৰ শতাধিক অত্যাধুনিক মাৰণাস্ত্ৰ, বোমা–বাৰুদকে ধৰি বৃহৎ পৰিমাণৰ গুলী৷

    আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীত চাৰিওটা গোটে জমা দিব প্ৰায় ডেৰ শতাধিক অত্যাধুনিক মাৰণাস্ত্ৰ, বোমা–বাৰুদকে ধৰি বৃহৎ পৰিমাণৰ গুলী৷

    আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীত চাৰিওটা গোটে জমা দিব প্ৰায় ডেৰ শতাধিক অত্যাধুনিক মাৰণাস্ত্ৰ, বোমা–বাৰুদকে ধৰি বৃহৎ পৰিমাণৰ গুলী৷

    • Share this:
    তৃতীয় বড়ো শান্তি চুক্তিৰ পিছতে আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰিব NDFBৰ চাৰিওটা গোটে৷ নতুন দিল্লীত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু বড়ো জনগোষ্ঠীৰ কেইবাটাও সংগঠনৰ সৈতে চুক্তি সম্পন্ন হোৱাৰ পিছতে ৩০ জানুৱাৰী ঠিৰাং কৰা হৈছিল NDFBৰ চাৰিওটা গোটৰ আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীৰ দিন৷ বিশেষ শাখাই আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীৰ বাবে সাজু কৰিছে গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় পেক্ষাগৃহ৷

    NDFBৰ চাৰিওটা গোটৰ আত্মসমৰ্পণ কাৰ্যসূচীক লৈ অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালকপ্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তই কয়, "NDFBৰ চাৰিওটা গোটে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰি মূলসুঁতিলৈ ঘূৰি অহাত বহুদিনীয়া বড়োলেণ্ডৰ অশান্ত পৰিৱেশৰ অন্ত পৰিব৷ ৰাজ্য চৰকাৰ আৰু অসম আৰক্ষীৰ চেষ্টাত কেইবা দশকজোৰা বড়োলেণ্ডৰ উগ্ৰপন্থী সমস্যাৰ অন্ত পৰিব৷ যাৰ বাবে ৩০ জানুৱাৰী জাতিৰ পিতা মহাত্মা গান্ধীৰ মৃত্যু বাৰ্ষিকীৰ দিনা আয়োজন কৰা হৈছে অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীৰ।’



    বৃহস্পতিবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ ওচৰত আনুষ্ঠানিকভাৱে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰিব NDFBৰ চাৰিটা গোটে৷ ইতিমধ্যে অসম আৰক্ষীৰ বিশেষ শাখাই সাজু কৰিছে GMCHৰ পেক্ষাগৃহ৷ NDFBৰ ৰঞ্জন দৈমাৰী গোট, গোবিন্দ বসুমতাৰী গোট, বি চাৰাইগৌড়া গোট আৰু ধীৰেন বড়ো গোটৰ প্ৰায় ১০০০ নেতা–কেডাৰে আনুষ্ঠানিকভাৱে অস্ত্ৰ এৰি যোগ দিব মূলসুঁতিত৷



    আনুষ্ঠানিক অস্ত্ৰ সম্বৰন কাৰ্যসূচীত চাৰিওটা গোটে জমা দিব প্ৰায় ডেৰ শতাধিক অত্যাধুনিক মাৰণাস্ত্ৰ, বোমা–বাৰুদকে ধৰি বৃহৎ পৰিমাণৰ গুলী৷ আজি পুৱা ১০.৪৫ বজাত  আৰম্ভ হ’ব অস্ত্ৰ সম্বৰণ কাৰ্যসূচী ৷ মন কৰিবলগীয়া যে চলিত মাহৰ প্ৰথম ভাগত ৮টা উগ্ৰপন্থী সংগঠনৰ সদস্যৰ ৬৪৪জন নেতা–কেডাৰে অস্ত্ৰ সম্বৰন কৰি মূলসুঁতিলৈ ঘুৰি আহিছিল৷ NDFBৰ আটাইকেইটা গোটে মূলসুঁতিলৈ ঘূৰি অহা কাৰ্যই বড়োভূমিৰ দীৰ্ঘদিনীয়া অশান্ত পৰিৱেশৰ ওৰ পেলাব বুলি আশা কৰা হৈছে৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: