உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • দিৰিং নদীৰ পাৰত জ্বলিল ৭খন থানাই বিভিন্ন গোচৰত জব্দ কৰা ৩২ লাখ টকা মূল্যৰ ড্ৰাগচ !

    দিৰিং নদীৰ পাৰত জ্বলিল ৭খন থানাই বিভিন্ন গোচৰত জব্দ কৰা ৩২ লাখ টকা মূল্যৰ ড্ৰাগচ !

    বাক্সাত ড্ৰাগচ নিস্কাষণ সমিতিয়ে আজি  দিৰিং নদীৰ পাৰত ৩২ লাখ টকা মুল্যৰ ড্ৰাগচ আৰু নিচাযুক্ত দ্ৰব্য দাহন কৰে ৷ ৰাজ্যৰ চৰকাৰৰ আৰক্ষী প্ৰশাসনৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান তথা বিটিআৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক এল আৰ বিষ্ণয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে দাহন প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰে ৷

    বাক্সাত ড্ৰাগচ নিস্কাষণ সমিতিয়ে আজি  দিৰিং নদীৰ পাৰত ৩২ লাখ টকা মুল্যৰ ড্ৰাগচ আৰু নিচাযুক্ত দ্ৰব্য দাহন কৰে ৷ ৰাজ্যৰ চৰকাৰৰ আৰক্ষী প্ৰশাসনৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান তথা বিটিআৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক এল আৰ বিষ্ণয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে দাহন প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰে ৷

    বাক্সাত ড্ৰাগচ নিস্কাষণ সমিতিয়ে আজি  দিৰিং নদীৰ পাৰত ৩২ লাখ টকা মুল্যৰ ড্ৰাগচ আৰু নিচাযুক্ত দ্ৰব্য দাহন কৰে ৷ ৰাজ্যৰ চৰকাৰৰ আৰক্ষী প্ৰশাসনৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান তথা বিটিআৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক এল আৰ বিষ্ণয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে দাহন প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰে ৷

    • Share this:
    বাক্সাত ড্ৰাগচ নিস্কাষণ সমিতিয়ে আজি  দিৰিং নদীৰ পাৰত ৩২ লাখ টকা মুল্যৰ ড্ৰাগচ আৰু নিচাযুক্ত দ্ৰব্য দাহন কৰে ৷ ৰাজ্যৰ চৰকাৰৰ আৰক্ষী প্ৰশাসনৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান তথা বিটিআৰ অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক এল আৰ বিষ্ণয়ে আনুষ্ঠানিকভাৱে দাহন প্ৰক্ৰিয়া সম্পন্ন কৰে ৷

    উল্লেখ্য যে বাক্সা জিলাৰ তামুলপুৰ, গোৱৰ্ধনা, মুছলপুৰ, শিমলা, শালবাৰী, বৰমা আৰু গোৰেশ্বৰ আৰক্ষী থানাৰ ২১ টা গোচৰত উদ্ধাৰ কৰা ৩৪ কিলো গাঞ্জা, ১০ গ্ৰাম হিৰইন, ব্ৰাউন চুগাৰ ৬ গ্ৰাম, আফিং ৩৫৩ গ্ৰামৰ লগতে নিচাযুক্ত টেবলেট ১৯৬৮ টা দাহন কৰে ৷ ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান এল আৰ বিষ্ণয়ে জিলাখনৰ সাতখনৰ থানাই অভিযান চলাই উদ্ধাৰ কৰা প্ৰায় ৩২ লাখ টকাৰ নিচাযুক্ত দ্ৰব্য দাহন কৰা বুলি জানিব দিয়ে ৷ তেওঁ কয় যে বৰ্তমানৰ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নিৰ্দেশত বিগত পাঁচ মাহত সমগ্ৰ ৰাজ্যখনতে ৪০০ কোটি টকাৰ ড্ৰাগচ জব্দ কৰা হৈছে ৷ অসমৰে নহয় চুবুৰীয়া ৰাজ্যৰ লগতে সমগ্ৰ দেশৰ ১৭ খন ৰাজ্যৰে ড্ৰাগচ সৰবৰাহকাৰীক অসম আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে বুলি জানিব দিয়ে ৷ আৰক্ষীৰ বিশেষ সঞ্চালক প্ৰধান গৰাকীয়ে ৰাজ্যখনক ড্ৰাগচ মুক্ত ৰাজ্য গঢ়ি তুলিবলৈও আহ্বান জনায় ৷ আজিৰ ড্ৰাগচ দাহন কাৰ্যসূচীত বাক্সা জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক ৰাজেন সিং, অতিৰিক্ত জিলা মুখ্য ন্যায়াধীশ অচ্যুতানন্দ শইকীয়া, সদৰ মহকুমাধিপতি গীতাশ্ৰী লাচিতৰ লগতে কেইবাখনো থানাৰ আৰক্ষী বিষয়া সকল উপস্থিত আছিল ৷

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: