এতিয়াৰে পৰা নাম হ’ব ‘মমিনুল আৱাল গৰিয়া’,‘Court Affidavit’ কৰি সলনি কৰিলে নাম

News18 Assam | News18-Assam
Updated:February 14, 2020, 4:08 PM IST
এতিয়াৰে পৰা নাম হ’ব ‘মমিনুল আৱাল গৰিয়া’,‘Court Affidavit’ কৰি সলনি কৰিলে নাম
মমিনুল আৱাল

Court Affidavit কৰি সলনি কৰিলে নাম

  • Share this:
এতিয়াৰ পৰা মমিনুল আৱাল নহয়! মমিনুল আৱালে ‘Court Affidavit’ কৰি সলনি কৰিছে নাম। মমুনিল আৱালে নামৰ পিছত লিখিব ‘গৰিয়া’। কিন্তু কিয় জানেনে?

অসমত অবৈধ বিদেশীৰ আগ্ৰাসন চলিছে বুলি সততে জাঙুৰ খাই উঠে বিজেপি নেতা মমিনুল আৱাল।

মঙলবাৰে সংখ্যালঘু উন্নয়ন বিভাগৰ মন্ত্ৰী ৰঞ্জিত দত্তৰ সৈতে খিলঞ্জীয়া মুছলমান সংগঠনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছিল। বৈঠকৰ পিছতেই নিজৰ নাম সলনি কৰিলে সংখ্যালঘু উন্নয়ন পৰিষদৰ অধ্যক্ষ মমিনুল আৱালে। মঙলবাৰৰ সভাত গৰিয়া–মৰিয়া, দেশী, জুলহা লোক সকলৰ লোক গণনা সম্পন্ন কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়।

মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সভা কক্ষত অনুষ্ঠিত মঙলবাৰৰ সভাত ২১ টা সংগঠনৰ প্ৰতিনিধিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। সভাৰ পিছতেই নিজৰ নাম সলনি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল জনগোষ্ঠীয় সমন্বয় পৰিষদৰ মুখ্য আহ্বায়ক তথা সংখ্যালঘু উন্নয়ন পৰিষদৰ অধ্যক্ষ মমিনুল  আৱালে। সেইমতে মমিনুল আৱালে নিজৰ নাম সলনি কৰি এতিয়া কৰিলে ছৈয়দ মমিনুল আৱাল গৰিয়া।

 
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি